Студенти-журналісти ТНПУ відвідали ретровиставку
Студенти-журналісти

ТНПУ відвідали

ретровиставку

Студенти другого курсу спеціальності «Журналістика» ТНПУ в межах дисципліни «Журналістський фах: журналістська майстерність» мали змогу доторкнутися до історії та витоків своєї майбутньої професії. З нагоди Дня працівника радіо, телебачення і зв’язку, 16 листопада, у дворі Тернопільської філії Суспільного проводилась виставка експонатів, яку організувала команда «UA: Тернопіль».

Редакторка Наталка Колтун розповіла чому ми святкуємо це свято в цей день: «Саме 16 листопада 1924 року в Харкові о 19:00 вийшла в світ перша передача українського радіо. Українське радіо – це, напевне, найдавніший спосіб масової комунікації. Серед 30 експонатів різних епох можна побачити: перші мікрофони, диктофони, комп’ютери, платівки, пульти тощо».

Заслужений журналіст України Михайло Зубик зауважив, що на виставці представлені експонати ще з 70–90-х років. Він теж ними користувався. З радістю демонструє давні прилади і розповідає про їх позитиви та недоліки. Це історія, яка залишається в його пам’яті. «Я був першим головним редактором на телебаченні. Часто так траплялось, що ми втрачали цінні матеріали. Наприклад, коли в Тернопіль приїжджала Ліна Костенко (як відомо, вона не часто давала інтерв’ю та креативним людям вдалося її запросити), то ми це зняли, однак через кілька днів плівку було знищено. Такі були часи, коли старі касети стирали і на них записували новий матеріал», – зазначив заслужений журналіст України.

Оператор Василь Панчук зауважив, що сучасні умови диктують нові правила. Колись, після зйомки, потрібно було чекати 1-2 дні на матеріал, поки переписати з касет, поки змонтувати... А в сучасному світі телефон використовують і як диктофон, і як камеру, і як записник, тому інформацію миттєво можна закинути в мережу.

На виставці, працівники радіо анонсували, що планують згодом відкрити музей, який зможуть відвідати всі охочі. Раніше, була окрема кімната в якій можна було подивитися на раритетні речі та її розформували. «На жаль, зараз в нас немає кімнати-музею. Та це давно є в наших планах. На цій виставці тільки невеличка частина всього, що в нас є. Тому, як тільки нам дозволять обставини, ми одразу відкриємо музей», – поділилася планами журналістка Зоряна Биндас.

Студенти-журналісти з викладачем Драган-Іванець Наталією Василівної на ретровиставці

Оператор Василь Панчук розповідає про особливості роботи

Михайло Зубик демонструє роботу приладу для аудіозапису

текст Соломії Бронецької,