На факультеті мистецтв ТНПУ відбулась міжнародна науково-практична онлайн-конференція: «Кобзарство: діалог модерної перформації та духовної традиції»
На факультеті мистецтв ТНПУ

відбулась міжнародна науково-практична онлайн-конференція:

«Кобзарство: діалог модерної перформації та духовної традиції»

18 листопада 2020 року на факультеті мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулась міжнародна науково-практична онлайн-конференція: «Кобзарство: діалог модерної перформації та духовної традиції». Конференція стала завершальним акордом у рамках відзначення у Тернопільській області Року бандури та 100-річчя від дня народження Зіновія Штокалка і зібрала науковців з різних куточків України та з закордону.

З вітальним словом до учасників онлайн-конференції звернувся ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка – доктор філософських наук, професор, заслужений працівник освіти України, член-кореспондент НАПН України Богдан Богданович Буяк, який тепло привітав учасників конференції та побажав плідної роботи.

На пленарному засіданні з ґрунтовними доповідями виступили науковці з Канади, Австралії, США та України: професорка кафедри музичного мистецтва, секції бандури та кобзарського мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, заступниця голови Національної спілки кобзарів України, заслужена діячка мистецтв України, кандидатка мистецтвознавства Надія Брояко; доцентка Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, заслужена діячка мистецтв України, членкиня Національної спілки композиторів України Оксана Герасименко; завідувачка кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», докторка мистецтвознавства, професорка Віолетта Дутчак; викладачка кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, кандидатка мистецтвознавства Марія Євгеньєва; професор кафедри музичного мистецтва, секції бандури та кобзарського мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, голова Національної спілки кобзарів України, народний артист України Володимир Єсипок; наукова співробітниця Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського НАН України, кандидатка мистецтвознавства Інна Лісняк; доцент кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, заслужений артист України Дмитро Губ’як; професорка Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, докторка мистецтвознавства Ірина Зінків; професорка кафедри методики музичного виховання та диригування ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», докторка мистецтвознавства Ганна Карась; старша викладачка та завідуюча вокальним відділом в Merriam School of Music (Онтаріо, Канада), мистецький керівник та диригент Юнацької капели бандуристів ім. В. Зелінської «Золоті струни» (Торонто) та спів-диригент жіночого ансамблю бандуристок Північної Америки (США/Канада) Оксана Зелінська-Шевчук; мистецький керівник Нью-Йоркської школи гри на бандурі, ансамблю «Гомін Степів», «New York Bandura Ensemble» та авангардного ансамблю «Experimental Bandura Trio», композитор та бандурист Юліан Китастий (США); доцент Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, кандидат мистецтвознавства Любов Мандзюк; науковий співробітник університету Монаш (Мельбурн, Австралія), бандурист, дослідник кобзарства, композитор, диригент, кандидат мистецтвознавства, заслужений артист України Віктор Мішалов (Канада).

У конференції взяло участь понад 100 учасників за такими напрямами роботи: діалог мистецького модерну та традицій: методологічний дискурс; українське виконавське мистецтво: школи та персоналії; кобзарство як феномен національної культури; бандурне мистецтво: традиції та модерні виклики; національна музична культура у сучасному мистецькому та освітньому просторі. Окрім наукових доповідей під час конференції прозвучала низка концертних номерів.

Підсумок роботи конференції підвів модератор онлайн-конференції, завідувач кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, доцент Богдан Водяний.

Щиро дякуємо усім учасникам та доповідачам за цікаві виступи!

Бажаємо плідної праці, нових здобутків та міцного здоров’я!

Активні учасники міжнародної науково-практична онлайн-конференції

Учасники онлайн-конференції

Кобзарство: діалог модерної перформації та духовної традиції

Міжнародна науково-практична онлайн-конференція: "Кобзарство"