В ТНПУ відбувся успішний захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук

В ТНПУ відбувся успішний захист дисертації

на здобуття наукового ступеня

кандидата педагогічних наук

Вітчизняне підручникознавство збагатилося ще одним цікавим дослідженням – "Організаційно-педагогічна діяльність ЮНЕСКО в галузі шкільного підручникотворення".

Дисертаційна робота репрезентує напрацювання цієї організації в таких аспектах:
- роль ЮНЕСКО у формуванні освітньої політики на міжнародному рівні та розробці ідеї навчання для сталого розвитку як концептуальних засадах побудови навчальної книги;
- внесок учених організації у теорію шкільного підручника;
- практика реалізації теоретичних здобутків ЮНЕСКО у шкільне підручникотворення.

На основі аналізу організаційно-педагогічної діяльності ЮНЕСКО в галузі шкільного підручникотворення розроблено рекомендації з імплементації позитивного досвіду в шкільну освіту України, які можуть бути використані під час створення нових та покращення якості чинних навчальних видань.

Робота виконана в контексті проблематики науково-дослідної лабораторії шкільного підручника Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Дисертантка – Чекрій Ірина Ігорівна; науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Кодлюк Ярослава Петрівна; офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор Білавич Галина Василівна, професор кафедри педагогіки початкової освіти ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» та доктор педагогічних наук Біницька Катерина Миколаївна, професор кафедри педагогіки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Науково-дослідна лабораторія шкільного підручника

Тернопільського національного педагогічного університету