Слово про колегу. Професійний досвід завідувача кафедри ТНПУ
Слово про колегу

Професійний досвід

завідувача кафедри ТНПУ

Тернопіль – затишне місто зі своїм шармом та неповторними «родзинками». Чого вартий тільки синьоокий став, який за площею відповідає Східному масиву. До послуг тернополян і гостей міста – сучасна спортивна та відпочинкова структура.

Поблизу цієї дивовижі діє Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка. У цьому виші реалізовують освітню політику як пріоритетну функцію держави, спрямовану на розвиток і самореалізацію особистості, задоволення її освітніх і духовно-культурних потреб, а також конкурентоспроможність на ринку праці. Університет розміщений у одному з найпрестижніших районів Тернополя. Зелена зона огортає його з усіх боків, а мережеві супермаркети з демократичними цінами, заклади харчування та відпочинку, миловидний став з острівцем закоханих, дивовижні алеї парку ніби простягають свої обійми тим, хто бажає навчатися у цьому закладі.

Інформаційний ресурс «Освіта.ua» інформує, що ТНПУ ім. В. Гнатюка займає перше місце серед десяти кращих педагогічних вишів у консолідованому рейтингу вищих навчальних закладів України за 2020 рік. На всіх факультетах цього закладу забезпечують формування світогляду педагогічних працівників на основі національних надбань світового значення та усталених європейських традицій. Зокрема, на факультеті фізичного виховання готують бакалаврів освіти за такими спеціальностями: 014.11 Середня освіта (Фізична культура) – кваліфікація «Вчитель фізичної культури», 017 Фізична культура і спорт – кваліфікація «Тренер з обраного виду спорту», «Фізична реабілітація» – кваліфікація «Фахівець з фізичної реабілітації».
Свою діяльність професорсько-викладацький колектив факультету фізичного виховання спрямовує на те, щоб керувати учінням, а не вчити, керувати процесом виховання, а не виховувати.

Спроможність здійснювати професійну діяльність на демократичних основах та гуманістичних засадах майбутнім фахівцям забезпечує і кафедра теоретичних основ фізичного виховання, завідувачем якої є кандидат педагогічних наук, доцент – Володимир Іванович Наумчук. Народився в м. Коростень на Житомирщині. У 1986-му він вступив на факультет фізичного виховання Тернопільського державного педагогічного інституту, який закінчив з відзнакою. Працював у рідній школі вчителем фізичної культури, потім достроково закінчив аспірантуру ТНПУ ім.В.Гнатюка. Захистив кандидатську дисертацію на тему: «Професійна підготовка майбутніх учителів фізичної культури у процесі самостійної роботи зі спортивних ігор».
Це педагог, для якого найважливішим у житті є відповідальність перед самим собою і всіма тими, хто довкола нього. Для Володимира Івановича головне – уміння не схибити і зробити правильний вибір як у грі, так і в житті. А чому саме в грі? Тому, що Володимир Іванович любив і любить футбол. У минулому – професійний футболіст, який з 1986 до 1995 року виступав за команди майстрів першості СРСР та України з футболу: «Закарпаття» (Ужгород), «Нафтовик» (Охтирка), «Приладист» і «Карпати» (Мукачево).
Його майстерність – добре продумані комбінації, блискавичні підкати, техніка володіння м’ячем. Пан Володимир грав у захисті, володів умінням бачити своїх партнерів, відчувати і передбачати дії суперника. Добре протидіяв несподіваним і екстраординарним схемам форварда, який п’ятою або головою старався забити гол. Такі напружені моменти зачаровували глядача, змушували кров закипати від адреналіну, застигати в жилах від хвилювання. Про це і досі згадують його фанати.

У нього багатий професійний досвід, яким він щедро ділиться зі студентами, адже педагогічну діяльність розпочинав після завершення спортивної кар’єри, підтвердивши, що професію вибрав не випадково, а за покликом душі. Вона і визначила його подальший життєвий шлях.

Пан Володимир – мудрий і креативний педагог, який глибоко усвідомлює свою функцію. На заняттях він дає студентам змогу проявляти ініціативу, а сам у навчально-виховному процесі ніби перебуває «за кадром», за межами вільного вибору, а насправді – вибору, яким керує він, одночасно допомагаючи народженню нової думки в студентів. Пріоритетним стрижнем його педагогічної праці є вміння управляти всіма процесами, які супроводжують становлення людини. Адже працю вчителя нині називають «педагогічним менеджментом», а самого педагога – «менеджером виховання, навчання, розвитку».

І не даремно Володимир Іванович спрямовує свою наукову діяльність у діяльність «для інших», в якій поєднано самореалізацію та цілеспрямовану участь для креативних удосконалень навчально-виховного процесу. Він –керівник проєктної групи з розробок освітньо-професійної програми «Середня освіта (Фізична культура)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014.11 Середня освіта (Фізична культура), гарант формування згаданої освітньо-професійної програми.

Згідно з Тренерською конвенцією УЄФА («Конвенція про взаємне визнання тренерських кваліфікацій») та з вимогами Хартії масового футболу УЄФА пан Володимир бере участь у процесі підготовки тренерів з футболу за програмою «С» диплома ФФУ для тренерів дитячо-юнацького й аматорського футболу.

Імідж вищого навчального закладу та професійний досвід викладачів інколи відіграє вирішальну роль у виборі професії. Тому, шановні абітурієнти, довго не роздумуйте. Сучасний ринок праці потребує високоосвічених фахівців, які прагнуть до самовдосконалення. А якщо ви прагнете і надалі розвиватися, отримати високопрофесійні знання у справжніх фахівців – вступайте до ТНПУ ім. В. Гнатюка, щоб у майбутньому стати одними з найкращих фахівців. Дружня, привітна, високопрофесійна сім’я факультету фізичного виховання чекає на вас!

Ласкаво просимо, шановні АБІТУРІЄНТИ!

Василина Вовчанська,
член НСЖУ