Студентська наукова конференція, присвячена 150-річчю від дня народження Лесі Українки
Студентська
наукова конференція,
присвячена 150-річчю від
дня народження Лесі Українки

На кафедрі теорії і методики української та світової літератури триває святкування ювілейного року Лесі Українки.

29 березня 2021 року викладачі кафедри організували і провели студентську наукову конференцію «Світло нагірне» (до 150-річчя від дня народження Лесі Українки).

Активну участь у ній взяли студенти другого, третього і четвертого курсів і магістранти першого року навчання.

Модерує доц. Л.П.Вашків

Їхні доповіді красномовно засвідчили глибину мислення і масштаб особистості унікальної української письменниці.

Доповідачі зробили спробу окреслити Лесину «систему дзеркал», «в якій адекватно бачимо себе, власну історію, свій шлях як спільноти» (О. Забужко).

Сподіваємося, що саме такий меседж конференції осягнули понад шістдесят присутніх в онлайн-режимі мотивованих слухачів, яким ми щиро дякуємо за увагу, зосередженість і позитивний фідбек. Бо в кожній доповіді студенти, по-новому інтерпретуючи «Лісову пісню», «Бояриню» чи «Оргію», розкриваючи маловідомі сторінки публіцистики чи визначаючи сучасні аспекти вивчення творчості Лесі Українки в школі, пильно стежачи за передвесільною подорожжю Лесі Українки з Климентом Квіткою у Великі Бережці чи слухаючи «ШУМ» Go-A в контексті аналізу поезії «Сосна», так чи так утверджували високу ідею авторки «своїм життям до себе дорівнятись».

Учасники конференції

Гідно шануючи й уважно читаючи твори Лесі Українки, зміцнюймо переконання, що «належимо до того народу, з якого вийшла Леся Українка».

Світлана Бородіца