Стипендіальна програма «POLONISTA» для студентів, аспірантів та викладачів –  дослідників польської мови, культури, історії
Стипендіальна програма «POLONISTA»
для студентів, аспірантів та викладачів –
дослідників польської мови, культури, історії

Національна агенція академічних обмінів Польщі (пол. NAWA) оголосило набір на програму «Полоніст. Стипендіальна програма для студентів та науковців».

Мета програми – поширення польської мови у світі через надання можливості іноземцям, які цікавляться польською мовою та культурою, навчатися або реалізувати наукові проєкти в Польщі.

Цільові групи:
1) студенти, аспіранти закордонних університетів, які навчаються на полоністиці або польських програмах в рамках славістичних студій, де вони вивчають польську мову, культуру та знання про Польщу;
2) науковці із закордонних університетів та наукових інституцій.

Студенти-стипендіати NAWA протягом одного чи двох семестрів навчання в Польщі можуть розвивати свої полоністичні зацікавлення шляхом покращення знання польської мови, відвідування лекцій та практичних занять відповідно до навчального плану, ведення дослідження, реалізації наукових проєктів, збору матеріалів для наукової роботи, використання фондів університетських бібліотек і архівів.

Зацікавлені студенти обирають ЗВО Польщі, у якому планують навчатися. Їм потрібно вибрати таку ж саму спеціальність, за якою вони навчаються в рідному ЗВО. Університет, обраний заявником, повинен надати згоду прийняти його та схвалити представлену ним програму навчання. Усі заняття відбуватимуться польською мовою.

Науковці із закордонних академічних осередків у рамках програми можуть протягом 3-12 місяців реалізовувати в польських університетах і наукових установах проєкти, метою яких є впровадження наукових досліджень (самостійно або у співпраці з польськими науковцями), пошук матеріалів для дослідження та наукових публікацій, проходження наукового стажування, проведення занять в інституції, що приймає, інтенсивне вивчення польської мови.

Заявники під час подачі документів повинні надати запрошення від інституції, яке підтверджує її готовність прийняти стипендіата NAWA.
Кінцевий термін реєстрації: 30 квітня 2021.

для студентів і аспірантів тут

для науковців тут