Продовжується реалізація програми академічної мобільності студентів ТНПУ з природничих спеціальностей (ФОТО)

Продовжується реалізація
програми академічної мобільності
студентів ТНПУ
з природничих спеціальностей

Згідно угоди про співпрацю між Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка та Центральноукраїнським державним педагогічним університетом імені Володимира Винниченка відбулася онлайн-лекція для студентів двох університетів - здобувачів вищої освіти з природничих спеціальностей.

Лекцію «Навчання предметів природничої освітньої галузі на засадах компетентнісного підходу» прочитала доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, автор низки підручників для закладів загальної середньої та вищої освіти Ярошенко Ольга Григорівна.

Серед присутніх багато викладачів ТНПУ та ЦДПУ

Професор Ярошенко О.Г. - науковець з великим педагогічним досвідом

Підручник з природознавства для 5 класу Підручник з хімії для 10 класу- Підручник з природознавства для 5 класу
- Підручник з хімії для 10 класу

У лекції взяли участь магістранти денної форми навчання усіх спеціальностей хіміко-біологічного факультету ТНПУ, студенти 3 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини), здобувачі освіти 1-2 курсу зі спеціальності 014 Середня освіта (Природничі науки) та викладачі. Кімната Zoom- конференції була заповненою вщерть, тому не всі бажаючі змогли потрапити на надзвичайно змістовну й цікаву лекцію.

Професор на високому науковому рівні обґрунтувала доцільність та можливість реалізації компетентнісного підходу під час навчання природничих наук. Надзвичайно доступно Ярошенко О.Г. продемонструвала особливості організації співпраці учнів щодо формування як ключових, так і предметних компетентностей з біології, хімії, фізики та природничих наук. Для студентів і викладачів особливо цінним було розкриття сутності та методики організації групової навчальної діяльності школярів, структури, методів і прийомів навчання під час «робочого семінару» у процесі вивчення природничих дисциплін.

Приємною несподіванкою для присутніх була висловлена професоркою готовність надіслати в подарунок усім бажаючим свою працю «Віхи становлення наукової школи», де детально описаний досвід організації групової роботи школярів, формування дослідницької компетентності, а також інтеграції освіти та науки.

Поспішаємо замовити книгу з автографом Ярошенко О.Г.!

Висловлюємо проф.Ярошенко О.Г. щиру вдячність та побажання творчої наснаги й нових наукових здобутків. Сподіваємося на продовження співпраці між університетами-партнерами щодо академічної мобільності та запрошення відомих науковців для підвищення якості підготовки майбутніх учителів природничих спеціальностей.

Доцент кафедри загальної біології
та методики навчання біологічних дисциплін
Жирська Г.Я.