Наукова співпраця   кафедри географії та методики її навчання ТНПУ з МАН (Тернопіль) (ФОТО)

Наукова співпраця  кафедри географії
та методики її навчання ТНПУ
 з МАН (Тернопіль)

6 квітня 2021 р. кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та методики її навчання ТНПУ ім. Володимира Гнатюка Питуляк Мирослава Романівна провела відкриту онлайн лекцію на платформі Google Meeting на тему "Внутрішні води і водні ресурси Тернопільської області: сучасний стан та особливості використання".

Метою онлайн-зустрічі було популяризувати дослідницьку діяльність серед учнівської молоді. Ознайомити з гідрологічними об’єктами нашого краю, особливостями їх використання та розвинути вміння аналізувати та давати оцінку гідрологічній ситуації в своєму населеному пункті.

Лектор доц. М.Питуляк

річкові системи
Річкові системи

Цікаві гідрологічні пам'ятки

Викладач ознайомила присутніх з гідрологічною ситуацією Тернопільщини. Відзначивши, що по території області протікає понад 2400 річок і потічків, з них – 120 річок мають довжину понад 10 км. Більшість річок області (80%) протікає в меридіальному напрямі по нахилу території області. Це річки, які належать до басейну Дністра. Найбільшими з них є Золота Липа, Коропець, Стрипа, Серет, Збруч, Нічлава. На території Тернопільщини майже немає природних озер, але є багато штучних водойм – ставків і водосховищ. Тернопільська область має значні запаси підземних вод, які складаються з ґрунтових вод і власне підземних вод.

Учасниками заходу стали близько 50 слухачів Бучацької та Гусятинської філій, вчителів закладів загальної середньої освіти, викладачів закладів вищої освіти міста Тернополя.

Слухацька аудиторія

Сподіваємось, що онлайн-зустріч спонукатиме присутніх юнаків та дівчат стати нашими студентами і продовжити вивчення рідного краю, географії України та світу на географічному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка!

Вступайте до нас на спеціальність географія ТНПУ імені В. Гнатюка! Ми чекаємо саме на Вас!

Доцент кафедри географії
та методики її навчання