У ТНПУ відбувається наукова конференція «Український визвольний рух періоду Другої світової війни: пам'ять vs пропаганда»

15 квітня 2021 р., у свій 81-ий День народження, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка став об'єктивним майданчиком для пошуку взаєморозуміння у складних питаннях історичної пам'яті.

У контексті святкування 81-ої річниці ТНПУ в університеті стартувала наукова конференція «Український визвольний рух періоду Другої світової війни: пам'ять vs пропаганда». Основна мета роботи - виважений науковий діалог щодо історії Українського визвольного руху періоду Другої світової війни.

Конференція відбувається за підтримки Посольства України в Державі Ізраїль та Українського інституту національної пам'яті.

Співорганізатори: Тернопільська міська рада, Історичний факультет ТНПУ, Центр історії української державності історичного факультету КНУ ім. Т. Г. Шевченка, Управління культури і мистецтв, Управління сім'ї, молодіжної політики та захисту дітей, Державний архів Тернопільської області.

Спікерами та дискутантами виступають провідні історики, дослідники національно-визвольного руху України періоду Другої світової війни, політики і дипломати.

Учасники конференції працюють на 5 панельних дискусіях:
  • Роман Шухевич в історії та пам'яті: між міфом і реальністю;
  • Український вимір Другої світової війни: пам'ятати все;
  • Війна у війні: складні питання українсько-польського протистояння напередодні і в роки Другої світової війни;
  • Історія українського визвольного руху у прицілі пропаганди: від сталінської до путінської;
  • Історична пам'ять в гібридній війні.
Виступ міського голови Тернополя С. В. Надала

Виступ ректора професора Буяка Б. Б.

Виступ декана історичного факультету КНУ професора І. Патриляка

Учасники панельної дискусії