Підписано договір про співпрацю з Етнографічно-меморіальним музеєм Володимира Гнатюка
#Володимиру_Гнатюку_150

Підписано договір про співпрацю
 з Етнографічно-меморіальним музеєм
Володимира Гнатюка

Цьогоріч виповнюється 150 років від дня народження нашого краянина, уродженця Тернопільщини, академіка Володимира Гнатюка, патрона нашого університету, що зумовлює необхідність у популяризації його наукових і громадських здобутків. Адже постать Володимира Гнатюка є важливою складовою популяризації нашого університету в інформаційному просторі, а широке залучення громадськості до відзначення цієї пам’ятної дати сприятиме формуванню позитивного іміджу ТНПУ в Україні та за її межами.

Наказом ректора ТНПУ №61 від 03.03.2021 р. створено оргкомітет з нагоди святкування, а на засіданні вченої ради університету 30.03.2021 р. затверджено «Програму святкування 150 років від дня народження нашого краянина, уродженця Тернопільщини, академіка Володимира Гнатюка» (Протокол №10 від 30.03.2021 р.).

В контексті підготовки до святкування та з метою популяризації особистості Володимира Гнатюка 21.04.2021 р. проректор з навчально-методичної роботи професор Гевко І. В. та члени оргкомітету професор Лановик З. Б. і професор Лановик М. Б. відвідали малу Батьківщину Володимира Гнатюка - с. Велеснів Тернопільської області. Представники університету провели зустріч з директором Обласного комунального Етнографічно-меморіального музею Володимира Гнатюка Черемшинською Р. С. та окреслили основні напрямки співпраці в контексті святкування 150-річчя від дня народження Володимира Гнатюка.

За підсумками обговорення, проректор Гевко І. В. підписав Договір про співпрацю з Обласним комунальним Етнографічно-меморіального музеєм Володимира Гнатюка, який передбачає залучення працівників музею до освітнього процесу в ТНПУ в якості стейкхолдерів, використання здобувачами вищої освіти ТНПУ фондів музею для написання курсових, бакалаврських та магістерських робіт. Договір також передбачає спільне проведення науково-освітніх заходів, а також проходження практики студентами ТНПУ на базі музею Володимира Гнатюка.

Особливо актуальним є консолідація наукових досліджень про діяльність академіка В.Гнатюка та популяризації його постаті. Зокрема, наукові і науково-педагогічні працівники отримують можливість користуватися документами, які знаходяться у музеї, для їх наукового опрацювання та оприлюднення в академічному просторі України і за її межами; а також за можливістю здійснювати взаємообмін експонатами та артефактами у різних форматах. ТНПУ зобов’язується за можливістю сприяти поповненню фондів експозиції музею.