Відбулося засідання робочої групи із створення Інституту Конфуція в ТНПУ
Відбулося засідання робочої групи

із створення Інституту Конфуція в ТНПУ

Міжнародна співпраця є одним із найпріоритетніших напрямків діяльності Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, саме завдяки реалізації програм академічної мобільності з іноземними партнерами, проведенню спільних науково-освітніх та культурно-мистецьких заходів наш університету є лідером гуманітарної освіти в Україні, а бренд ТНПУ є добре впізнаваним в світі.

Окрім європейських та американських партнерських закладів вищої освіти ТНПУ активно розвиває китайський вектор своєї міжнародної діяльності. Потужним стимулом розвитку цього напряму стала участь ректора університету Богдана Буяка (2019 р.) у міжнародних семінарах для ректорів університетів, які проходили у Китайській Народній Республіці на базі Шеньянського педагогічного університету. Між двома університетами було укладено договір про співпрацю та намір створити Інститут Конфуція.

Студенти та викладачі ТНПУ отримали можливість безкоштовно вивчати китайську мову і культуру, зокрема з вересня 2020 р. і до сьогодні викладачі Ван Жуй і Син Мімі читають лекції в нашому університеті. Варто зазначити, що після активізації співпраці ТНПУ з Шеньянським педагогічним університетом вивчення китайської мови і культури користується популярністю серед університетської спільноти ТНПУ.

Цьогоріч Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка знову активний учасник міжнародного семінару для ректорів вузів, який проходить на базі Шеньянського педагогічного університету (ТНПУ представляють проректор з навчально-методичної роботи Ігор Гевко та начальник відділу у справах молоді Володимир Брославський).

Підсумком продуктивної співпраці ТНПУ з китайськими партнерами, а особливо з Шеньянським педагогічним університетом стало засідання робочої групи з підготовки організації створення Інституту Конфуція на базі ТНПУ, яка відбулась 11 червня 2021 р. Участь у зустрічі взяли: зі сторони Шеньянського педагогічного університету: ректор Хао Деюн, проректор з питань міжнародних зв'язків та аспірантів Ян Цзе, директор Інституту міжнародної освіти Чжан Вей, секретар парткому Інституту міжнародної освіти Пен Сюєган, заступник начальника управління міжнародних обмінів і співпраці при Міністерстві з етнічних справ Ван Жуй;
Зі сторони ТНПУ: ректор Богдан Буяк, проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Галина Фальфушинська, начальник відділу у справах молоді Володимир Брославський, головний бухгалтер Віктор Савчин, начальник відділу міжнародних зв'язків Романа Мисула.

За підсумками засідання робочої групи погоджено створення спільно з Шеньянським педагогічним університетом Інституту Конфуція на базі нашого університету.

Висловлюємо щиру вдячність китайським партнерам за велику довіру. В контексті сьогоднішніх викликів для вищої освіти активізація українсько-китайського співробітництва є важливою запорукою утвердження загальнолюдських цінностей - гуманізму, добра та вільного розвитку освіти на благо миру та прогресу.

Пресслужба ТНПУ

Відбулося засідання робочої групи із створення Інституту Конфуція в ТНПУ