Сьогодні о 14:00 за участю ТНПУ відбудеться  вечір-портрет «Життя як спалах» до 125-річчя українського художника Тимофія Бойчука (ФОТО)
Сьогодні о 14:00 за участю ТНПУ
відбудеться вечір-портрет
«Життя як спалах»
до 125-річчя українського художника
Тимофія Бойчука

20 вересня о 14:00 працівники відділу літератури з мистецтва Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки запрошують на вечір-портрет «Життя як спалах», присвячений 125-річчю від дня народження українського художника-монументаліста, живописця й книжкового графіка, молодшого брата  Михайла Бойчука — Тимофія.

Тимофій Бойчук народився  27 вересня 1896 року в багатодітній родині селянина-рільника Левонтія Бойчука в селі Романівці на Теребовлянщині.

Творчість Тимка Бойчука — оригінальне явище українського мистецтва. Композиційна система, структура образів, тональна гама творів митця ґрунтовані на глибокому вивченні мистецтва доби Проторенесансу, візантійського малярства, давньоруського іконопису й народного мистецтва.

Вже після смерті художника його твори експонували на виставках українського мистецтва у Москві, Харкові, Венеції. На Венеційському бієнале 1928 року мистецька критика назвала його "українським Гогеном".

Майже всі його твори були знищені під час розгрому бойчукістів; ті, що збереглися, нині перебувають у фондах Національного художнього музею (Київ) і Державній третьяковській галереї (Москва).

У заході візьмуть участь науковий співробітник Тернопільського обласного художнього музею Вікторія Козловська та викладачі й студенти факультету мистецтв ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Вхід вільний.

Пресслужба ТНПУ