Студенти-першокурсники ТНПУ сформували власний «Кодекс академічної доброчесності  факультету філології і журналістики» (ФОТО)
Студенти-першокурсники ТНПУ

сформували власний

«Кодекс академічної доброчесності

факультету філології і журналістики»

У понеділок, 11 жовтня, студенти групи Ж-11 Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка разом із куратором Драган-Іванець Наталією Василівною взяли участь в освітньому заході на тему “ДоброЧесніть”, який організувала кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики, очільниця з внутрішнього забезпечення якості освіти на факультеті філології і журналістики Синоруб Галина Петрівна.

Очільниця з внутрішнього забезпечення якості освіти на факультеті “Філології і журналістики” Синоруб Галина Петрівна

Розпочався захід із виступу декана факультету філології і журналістики Вільчинської Тетяни Пилипівни, яка наголосила: “Потрібно починати з себе: а що я зробив/зробила, щоб бути доброчесним?”

Освітній захід “ДоброЧесність”

Шість команд студентів-першокурсників обговорили такі важливі питання: булінг у колективі, плагіат, відносини між студентами і викладачами та прояви академічної недоброчесності під час онлайн-навчання. Студенти шукали шляхи вирішення проблемних кейсових ситуацій.

Команда журналістів відповідає на запитання

Правильно виконати завдання учасникам допомагали положення про академічну доброчесність, які представлені на сайті Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Команда групи Ж-11

Синоруб Галина Петрівна зазначила, що сьогодні академічна доброчесність є важливим і процесом, і поняттям, особливо в освітньому середовищі. “Важливо, щоб теоретично і практично студенти могли використовувати принципи академічної доброчесності, які записані у кодексі, аби знати, яку відповідальність вони несуть. Вони повинні розуміти і знати, що створення позитивного мікроклімату в освітньому середовищі залежить від дотримання цих принципів”.

Організаторка звернула увагу на те, що такі заходи стануть циклічними щороку.
«Вирішення кейсових ситуацій, які сьогодні були запропоновані, дають можливість студентам зрозуміти важливість та сутність доброчесності та нести відповідальність за порушення”, – підсумувала Галина Петрівна.

Група Ж-11 на освітньому заході “ДоброЧесність”

Студентський декан Грицьків Аліна Сергіївна зауважила: “Мета такого проєкту – розповісти першокурсникам, як діяти в ситуаціях, коли з ними поводяться не доброчесно. Думаю, що цей захід - дуже важливий, адже бувають різні ситуації і часто студенти не знають де просити допомогу. Ми намагаємось показати студентові, що він і його права захищені”.

Першокурсниця Гураль Вікторія із групи СОУМ-11СК переконана, що цей захід дав можливість ознайомитися з типовими ситуаціями академічної недоброчесності у вишах, а також показав шляхи вирішування конфліктних ситуацій.

Наприкінці студенти-першокурсники сформували власний «Кодекс академічної доброчесності  факультету філології і журналістики».

Студентка Ж-11

Городецька Світлана