Регіональний семінар на факультеті філології і журналістики

29 червня  у  науково-дослідній лабораторії «Стилістика і культура мови в сучасній науковій парадигмі» на факультеті філології і журналістики відбувся регіональний  семінар, присвячений проблемі формування джерельної бази для сучасних словників української мови.

У роботі семінару взяли участь член-кореспондент НАН України, доктор філологічних наук, професор, завідувач відділу стилістики та культури мови Інституту української мови НАН України С.Я.Єрмоленко; доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української мови та методики її навчання Тернопільського національного  педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Л.В.Струганець; кандидат філологічних наук, доцент, член  Тернопільського обласного осередку НТШ М.П.Крупа; кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Н.Л.Дащенко; викладачі кафедри  української мови ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України»: кандидат філологічних наук, доцент В.Я.Юкало, кандидат філологічних наук, доцент Т.П.Мельник, кандидат філологічних наук І.Я.Заліпська.

Професор С.Я.Єрмоленко зазначила, що  «словник національної мови – це справді весь світ, даний нам у поняттях, уявленнях і закарбований у словах». У сучасних умовах значення лексикографічної продукції стає дедалі вагомішим. В інформаційну епоху від розвитку національних мовних ресурсів істотно залежить стан безпеки держави та її інформаційний суверенітет.

Кость Ірина