Викладачі ТНПУ розробляють стратегію багатомовної освіти
Викладачі ТНПУ розробляють стратегію

багатомовної освіти

Згідно зі стратегією інтернаціоналізації Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка основним його вектором розвитку є інтеграція в глобальне наукове та освітнє середовище завдяки активній інноваційній та дидактичній діяльності, міжнародній академічній мобільності науковців, викладачів та студентів, стимулюванню спільних із зарубіжними партнерами наукових досліджень та освітніх програм. Ще однією запорукою успішної інтернаціоналізації ТНПУ та реалізації його міжнародних амбіцій може бути затвердження стратегій багатомовної освіти, які передбачають удосконалення державної мови, вивчення англійської та інших іноземних мов із метою формування в майбутніх фахівців здатності до міжкультурного спілкування, що забезпечить конкурентоспроможність вітчизняних випускників на ринку праці.

Робоча атмосфера

У межах програми Еразмус+ (CBHE) «MultiEd / Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови на шляху України до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції» завідувач кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови факультету іноземних мов Ірина Задорожна та доцент кафедри Ольга Довбуш взяли участь у стажуванні «Багатомовність і не тільки» в Тартуському університеті (Естонія) з 19 по 29 липня 2022 року, метою якого була розробка національних рекомендацій з розвитку багатомовної вищої освіти в Україні та стратегій впровадження багатомовності в ТНПУ.

Презентація результатів  дослідження
Презентація результатів  дослідження

Упродовж двох тижнів учасники курсу прослухали низку лекцій, присвячених концепції багатомовності та ознайомились із особливостями її функціонування в університетах Європи. У тісній співпраці з Крістіною Каллас, експерткою в сфері освіти та інтеграції в Естонії, та колегами з університетів, що є партнерами ТНПУ в межах проєкту MultiEd, професор Ірина Задорожна розробила проєкт загальнонаціональних рекомендацій з розвитку багатомовної вищої освіти в Україні. Університетам рекомендовано ознайомитись зі стратегіями реалізації багатомовної освіти, розробленими для них на основі опитувань студентів, викладачів та представників адміністрації у 2020 та 2021 роках, внести корективи та затвердити на засіданні вченої ради задля подальшого їх впровадження в освітній процес.

Дружня вечеря з колегами

Із  сертифікатами про стажування