Студенти ТНПУ відвідали Головне управління ДСНС України в  Тернопільській області (ФОТО)

Студенти ТНПУ відвідали

Головне управління ДСНС України

в  Тернопільській області

У середу, 21 вересня,  студенти другого і четвертого курсів спеціальності «Журналістика» у межах дисциплін «Медіабезпека», «Масова комунікація та інформація» та «Екстремальна журналістика» разом із кандидаткою наук із соціальних комунікацій, доценткою кафедри журналістики Тетяною Решетухою та  кандидаткою наук із соціальних комунікацій, викладачкою кафедри журналістики Наталією Драган-Іванець відвідали Головне управління ДСНС України у Тернопільській області.

Студентів зустріла прес-офіцерка Головного управління ДСНС у Тернопільській області Ірина Крупа та завідувачка виставки Наталія Сидорчук. Майбутнім журналістам провели екскурсію музеєм пожежно-рятувальної справи Тернопільщини. Вони ознайомились з специфікою роботи рятувальників та занурились в історію різноманітних пристроїв для роботи.

Музей пожежно-рятувальної справи Тернопільщини

Про розмінування на Київщині та мінну безпеку студентам розповів керівник відділу гуманітарного розмінування Олександр Дворецький: «Це – касетний боєприпас, який ми привезли з-під Гостомеля. Він виносить невеликі протипіхотні міни, які розкидаються на території 10 га та чекають того, хто на них наступить».

Олександр Дворецький розповів студентам про різноманітні види боєприпасів та небезпеку, яку вони несуть. Він запевнив, що на розмінування території, яка постраждала від російської агресії, піде не менше 15-ти років.

Перший киснево-регулюючий апарат

«У Підволочиському районі бабуся на городі знайшла снаряд, ми приїхали, а там було 270 штук таких снарядів. Не дали бабці картоплю викопати», – розказує з усмішкою Олександр Дворецький.

Касетний боєприпас

«З початку цього року 835 вибухонебезпечних предметів з часів попередніх воїн тільки на території Тернопільської області знешкодили рятувальники відділу гуманітарного розмінування», – додала прес-офіцерка Ірина Крупа.

Майбутні журналісти поцікавились у керівника відділу гуманітарного розмінування: “У вас немає страху? Це ж небезпечна професія». Пан Олександр відповів:  «Якщо буде нестрашно, то потрібно іти на пенсію. Страх допомагає залишишся живим. Боятись потрібно розумно”.

Студентам також показали новітні ЧСПТ (частини спеціального пожежного транспорту) з країн Європи, розповіли про специфіку їхньої роботи під час надзвичайних ситуацій.

Студентів знайомили з спеціальним пожежним транспортом

Студенти груп Ж-21 та Жур-41

Враженнями від екскурсії поділилась студентка групи Ж-21 Сакало Інна: «Було надзвичайно цікаво та пізнавально. Особисто мені дуже сподобалася розповідь Олександра Дворецького, адже він ділився з нами особистим досвідом».

Студентка групи Ж-21

Аліна Томашевська