На географічному факультеті ТНПУ ім.В.Гнатюка відбулася конференція, присвячена 100-річчю від дня народження Миколи Петровича Чайковського (ФОТО)
На географічному факультеті

ТНПУ ім.В.Гнатюка відбулася конференція,

присвячена 100-річчю  від дня народження

Миколи Петровича Чайковського

Понад 50 учасників із 13 наукових, краєзнавчих і природоохоронних установ взяли участь у конференції «Микола Чайковський – організатор заповідної справи на Тернопільщині». За ініціативи кафедри геоекології та методики навчання екологічних дисциплін у змішаному форматі, 22 вересня 2022 року, відбулась наукова конференція. 2 вересня 2022 року виповнилось 100 років від дня народження відомого природоохоронця Тернопільщини – Миколи Петровича Чайковського.

Доповідає професор Любомир Царик.
Доповідає професор Любомир Царик

З вітальним словом до учасників конференції звернувся декан географічного факультету доктор географічних наук, доцент Андрій Кузишин. Він закцентував увагу на послідовності тих традицій, які започаткував Микола Петрович Чайковський, які сьогодні знаходять своє відображення у науковій та громадській роботі викладачів і студентів факультету.

Модератором наукової конференції виступив професор Любомир Царик. Любомир Петрович провів ретроспективний аналіз основних моментів співпраці кафедри геоекології безпосередньо з Миколою Петровичем, згадав про експедицію «Дністер-97», дослідження Голицького ботаніко-ентомологічного заказника, студентські конференції тощо.

Про особливості спільної роботи із М.П.Чайковським, першу карту ПЗФ Тернопільської області, природоохоронні рейди, створення нових заповідних об’єктів розповіли Орест Сінгалевич та Ігор П’ятківський.

Спогадами про роботу з Миколою Петровичем ділиться Орест Сінгалевич

Сімейними спогадами про батька і дідуся, з учасниками конференції, поділились дочки Миколи Петровича – Світлана Миколаївна та Ніна Миколаївна, а також внучка Ірина Леньків.

На конференції також були присутні представники природного заповідника «Медобори», національних природних парків «Дністровський каньйон» і «Кременецькі гори», доценти кафедри геоекології та методики навчання екологічних дисциплін, студенти, магістранти та аспіранти географічного факультету.

За матеріалами конференції видано збірку, електронний варіант якої розміщено на сторінці Тернопільського відділу Українського географічного товариства: https://tnpu.edu.ua/faculty/geo/ugt/index.php

Титульний аркуш збірника матеріалів конференції

Кафедра геоекології
та методики навчання