Зустріч студентів-журналістів із кореспонденткою студії «Файне місто», студенткою ТНПУ ім.В.Гнатюка Вітою Шумило (ФОТО)

Зустріч студентів-журналістів
із кореспонденткою студії «Файне місто»,
студенткою ТНПУ ім.В.Гнатюка
Вітою Шумило

У четвер, 22 вересня, студенти ЖУР-41 мали змогу поспілкуватися з  студенткою Тернопільського національного педагогічного університету, кореспонденткою студії «Файне місто»  Вітою Шумило. Зустріч відбулася в межах дисципліни «Спеціалізація: телебачення, інтернет». До дискусії приєднались і викладачі кафедри - Галина Синоруб та Наталія Драган-Іванець.

Досвід доповнює теорію

Тема зустрічі: «Специфіка  створення стрімів на регіональному тернопільському медіа «Файне місто».

До спілкування готові

Спікерка розповіла про особливості створення прямих ефірів, як до них слід готуватися і проводити зйомку. Також вона дала практичні поради, з якою камерою краще працювати, та поділилася особливостями  роботи в конвергентному медіа.  Віта на прикладі власних трансляцій та відео колег роз’яснила, чого слід уникати, як журналісту знайти вихід зі складних ситуацій і про які лайфхаки треба пам’ятати.

Секрети професії

«Стрімити можна все, що бачимо, особливо тоді, коли в інфопросторі глуш», - додала Віта Шумило.

Ділимося основними порадами від спікерки:

1. Готувати сценарій

2. Бути ввічливим і співчутливим. Звертатися до людини персонально

3. Якщо людина говорить щось не те - нерізко перебивати її і ставити інше питання

4. Не боятися ставити будь-які питання (якщо дозволяє ситуація)

5. Показувати подію під різними кутами, постійно ходити і не стояти на місці

6. Казати все, як є (якщо перед журналістом зачиняють двері: "Ось бачите, нам відмовляються давати відповідь")

7. Нагадувати і глядачам, і спікерам те, що працюємо в прямому ефірі.

Хочеться скоріше відчути себе журналістом

На завершення кореспондентка підготувала цікавий  інтерактив, на якому студенти були у ролі стрімерів. Перед ними стояло завдання: за кілька хвилин зняти прямий ефір і презентувати свою роботу. В результаті слухачі відмінно впоралися із роботою та зробили для себе висновки.

Дружнє спілкування

Студентка групи ЖУР-41