Студенти ТНПУ обговорювали проблеми правової держави (ФОТО)
Студенти ТНПУ обговорювали проблеми

правової держави

Триває партнерство «Кіноклубу на Зеленій» та «Кіноклубу при ТНПУ». 23 вересня студенти кафедри теорії і практики перекладу переглянули стрічку Рея Кломскі та Марка Леймі «Девід і я». Це безкомпромісний і болісний документальний фільм про незвичайну дружбу між засудженим убивцею та молодим режисером. Девід МакКаллум провів за ґратами вже 29 років свого довічного ув’язнення.

Попри існування безлічі доказів, які можуть виправдати його або принаймні спонукати до перегляду справи, режисеру Рею Клонскі та команді волонтерів не вдається протистояти системі правосуддя, яка не збирається виправдовувати помилково засуджених. Коли після результатів ДНК-тесту та появи нового підозрюваного команді здається, що вони нарешті за крок до відновлення справедливості, боротьба насправді тільки починається.

ГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ» цього разу запропонувала авторську презентацію спікера Олександра Степаненка, яка стосувалася таких тем: «Правова держава. Принципи правосуддя. Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод. Європейський суд з прав людини».

Лекція Олександра Степаненка.
Лекція Олександра Степаненка

Учасники лекції.
Учасники лекції

Дискусія

Обговорення лекції

Лекція викликала жваву дискусію та інтерес серед присутніх. Так, зокрема, було обговорено тотожність понять права та закону. Студенти мали змогу долучитися до обговорення цих нагальних проблем сучасного суспільства, а також спробувати себе в якості професійних перекладачів: вони запропонували свій переклад трейлера згаданого фільму.

Доцент кафедри теорії і практики перекладу
Наталія Пасічник,