Підсумки конференції «Рівність, лідерство, спілкування в європейських прагненнях української молоді: ґендерний дискурс»

Підсумки

Всеукраїнської науково-практичної конференції

«Рівність, лідерство, спілкування

в європейських прагненнях української молоді:

ґендерний дискурс»

5–7 жовтня на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Рівність, лідерство, спілкування в європейських прагненнях української молоді: ґендерний дискурс», у якій взяли участь науковці з 14-и регіонів України.

Під час роботи конференції були презентовані кращі практики, що стосуються проблеми забезпечення ґендерної рівності в освітній сфері, серед яких – відображення досвіду проведення гендерного аудиту навчальних закладів та навчальних програм, включення ґендерної проблематики у різні навчальні дисципліни ВНЗ, досвід організації студентської практики тощо.

На пленарному засіданні учасники та учасниці конференції ознайомились із сучасними тенденціями ґендерних досліджень у сфері психології (Тамара Говорун, Люблінський Католицький Університ ім. Яна Павла Другого в Сталевій Волі, Польща), особливостями впровадження ґендерної складової при підготовці фахівців у галузі  геоматики (Юлія Стребкова, НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», м. Київ), можливостями долучення ВНЗ до проекту EQUAL-ICT Horizon 2020 «Планування гендерної рівності в наукових дослідженнях у галузі комп’ютерних наук та інформаційних технологій» (Ганна Плеханова, м. Харків) тощо. Презентовано результати реалізації соціального проекту «Тролейбус Щастя», ініціаторами якого є студенти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за ініціативи кафедри інформатики в рамках проекту «Зроби своє місто кращим» (Галина Полюга, м. Тернопіль).

Організовано публічні лекції для студентів спеціальності «Журналістика» на теми:

«Особливості використання ґендерного підходу при підготовці студентів факультету журналістики»  (Сергій Штурхецький, м. Острог),

«Ґендерні стереотипи: погляд журналіста» (Людмила Таран, м. Київ),

«Ґендерний розпад.  Дискусія» (Тамара Злобіна, м. Львів).

Учасниці конференції мали змогу відвідати майстер-клас «Творення  жіночої ідентичності: на шляху від Психеї до Афродіти» (Ірина Семків, Оксана Захарко, м. Львів).

В рамках роботи конференції відбулась зустріч представників і представниць Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ. Зокрема, окреслено план роботи Мережі на 2017 рік. Основними напрямками діяльності визначено: 1) Проектна діяльність, спільні  ініціативи; 2) Місцеві ініціативи (депутатські групи, місцеві конкурси, стратегія розвитку міста, інститут гендерного радництва, громадська діяльність); 3) Реалізація гендерно-орієнтованих проектів на університетському рівні (гендерний аудит, гендерний аналіз, гендерна оцінка, співпраця з профкомом, студентським самоврядуванням, міжнародними відділами університетів, радою ректорів).

Директорка Науково-дослідного центру
з проблем ґендерної освіти
та виховання учнівської та студентської молоді
НАПН