Першокурсники історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка  взяли участь у пам’ятній ході до 98-ї річниці утворення ЗУНР

Першокурсники історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка

взяли участь у пам’ятній ході до 98-ї річниці утворення ЗУНР

У вівторок, 1 листопада відбулася піша хода, приурочена події майже столітньої давності – проголошенню ЗУНР у Львові. Вшанувати память Січових стрільців прийшли не лише представники влади та місцеві тернополяни, а й студентство Тернополя, зокрема історики першого курсу ТНПУ ім. В.Гнатюка. Колона розпочала свій маршрут від майдану Волі до могили Січових стрільців на Микулинецькому кладовищі, де відбулася спільна молитва за душі полеглих вояків.

Тернопільщина також не лишалася осторонь  - 1 листопада 1918 року у Тернополі замайорів синьо-жовтий стяг. В період з кінця 1018 р. до 2 січня 1919 р. Тернопіль  був столицею ЗУНР. Мало хто знає, що автором герба ЗУНР був студент Тернопільської гімназії Олег Лошнів, а Чортківська офензива стала найуспішнішою військовою операцією Української Галицької Армії, яка в майбутньому стала основою для формування УПА. Тому ми повинні памятати тих, хто віддав найдорожче – життя для незалежності України.

Доценти Григорук Н. А., Лахманюк Т. В.,

студентка 12 групи історичного факультету Петрущак Л.