Подільські читання: міжнародна конференція за участі науковців географічного факультету  ТНПУ ім.В.Гнатюка

Подільські читання:

міжнародна конференція за участі науковців

географічного факультету  ТНПУ ім.В.Гнатюка

3-5 листопада на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Подільські читання: унікальні об’єкти природи і суспільної сфери Поділля; регіональні особливості інтеграції економічних і соціальних напрямків їх розвитку як умова ефективного збереження». Співорганізаторами цього наукового форуму стали географічний факультет Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Національний природний парк «Подільські товтри», Товариство подільських природодослідників і природолюбів.

Пленарне засідання конференції відкрили заступник міського голови Кам’янця-Подільського Бабій С.В., декан природничого факультету Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка, к. біолог. н., проф. Матвєєва М.Д., декан географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка,  к. геогр. н., доцент Кузишин А.В.

В ході пленарного та секційних засідань було піднято низку актуальних питань, що торкалися подільського регіону. Серед найцікавіших доповідей варто відзначити виступи проф.Любінської Л.Г. («Доброчаєва Д.М. – відомий ботанік родом із Поділля»), доц.Кузишина А.В. («Діяльність польського Польського туристично-краєзнавчого товариства»), проф.Богуцького А.Б. («Пам’ятки палеоліту північної частини Поділля і проблеми їх охорони»), проф.Міронової Н.Г. («Параметри екологічних ніш вищої водної рослинностінеоектотопів техногенних видойм»), доц. Рибака І.П. («Гносеологічна сутність таксонування Поділля як географічний таксон»). Директор НПП «Подільські товтри» А.О. Полудняк ознайомив з діяльністю Національного природного парку «Подільські товтри». Доц.П.Л.Царик розповів про заповідно-рекреаційне природокористування в межах Поділля як умови збалансованого розвитку регіону.

Також свої доповіді представили науковці ТНПУ ім.В.Гнатюка, доц.Мариняк Я.О., котрий ознайомив присутніх з туристичними ресурсами Зборівського району та доц. Лісова Н.О., провівши еколого-ценотичний аналіз флори Національного природного парку «Кременецькі гори».

Цікавим доповненням конференції був науково-практичний семінар «Унікальні об´єкти Поділля. Ефективне використання як умова збереження», де учасники конференції змогли ознайомитись з Китайгородським відслоненням.

Доцент кафедри геоекології
та методики викладання екологічних дисциплін
Н.О. Лісова