ЗМІ про нас.В ТНПУ відбулося засідання «круглого столу» з нагоди відзначення 25-тої річниці Всеукраїнського референдуму

ЗМІ про нас

Тернопільщина відзначає 25-ту річницю Всеукраїнського референдуму

В ТНПУ відбулося засідання «круглого столу» з нагоди відзначення 25-тої річниці Всеукраїнського референдуму.

У заході взяти участь викладачі та студенти історичного факультету, начальник управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей облдержадміністрації Ігор Кульчицький, учасники, що брали участь в організації і проведенні референдуму Мирослав Осадца та Петро Атаманчук. Декан Історичного факультету Володимир Місько подякував гостям за змістовну зустріч та закликав студентів істориків досліджувати у своїх наукових роботах період проголошення незалежності України 1991 року.

До слова, з нагоди гідного відзначення 25-ї річниці референдуму низка заходів проводиться й у районах області. Зокрема, засідання тематичних «круглих столів», конференції, урочисті академії за участю лідерів політичних партій та громадських організацій. У закладах освіти та культури — тематичні уроки, виховні години, книжкові виставки, лекції та інші інформаційно-просвітницькі заходи, що відображають історичні етапи здобуття Україною незалежності.

Довідково

Всеукраїнський референдум відбувся 1 грудня 1991 року, на території колишньої УРСР щодо проголошення незалежності України. На референдум було винесено одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Текст Акту проголошення незалежності України, прийнятий Верховною Радою 24 серпня 1991 року, було наведено у виборчому бюлетені.

Акт проголошення незалежності України підтримали 28 804 071 осіб (або 90,32%).
У Тернопільській області в референдумі взяли участь 836 667 осіб, або 97,10 тих, хто мав право голосувати.

Акт проголошення незалежності України підтримали 825 526 жителів Тернопільської області (або 98,67%), цей показник є найвищим в Україні.