Факультет філології і журналістики видав «Студентські філологічні студії»

Факультет філології і журналістики видав

«Студентські філологічні студії»

Кафедра теорії і методики української та світової літератури ТНПУ ім.В.Гнатюка під керівництвом доцента, кандидата філологічних наук Наталії Русланівни Грицак започаткувала серію видань наукових студентських робіт. «Студентські філологічні студії» є майданчиком репрезентації доробку майбутніх науковців у різних галузях літературознавства, зокрема з історії української літератури, зарубіжної літератури, порівняльного літературознавства, перекладознавства.

Студентській збірник є першим випуском із запланованої серії видань студентських наукових робіт і тематично розподілений на дві рубрики, а саме: 1) студентські наукові статті з актуальних питань літературознавства, 2) «поетичний дебют».  У представлених роботах студенти пропонують власні варіанти  літературознавчого аналізу поетичних і прозових творів світової літератури, розкривають їх ідейно-художню своєрідність; характеризують жанрово-тематичні особливості творів, досліджують специфіку стилю та строфіки окремих творів. Студенти різних курсів запропонували цікаві наукові розвідки, які характеризуються самостійністю та оригінальністю.

Рубрика «Поетичний дебют» заслуговує окремої уваги, адже вона містить переклади студентки другого курсу Юлії Андрухів з англійської та французької поезії, а також власні вірші Надії Німець, Яни Андрейчук, Христини Дзюби, Уляни Кінах, Наталії Крук, та майбутнього актора театру і кіно Романа Фестриги.

«Молоді, талановиті, енергійні. Перебувають у постійному творчому пошуку, вміють віднайти, відчути та передати красу, силу і глибинність слова. Зривають маски з буденного життя, закликають бути чесними, відвертими та правдивими» - так охарактеризувала студентів-поетів укладач «Студентських філологічних студій» доцент Наталя Русланівна Грицак.

Запрошуємо молодих творчих людей з різних факультетів до співпраці!

Мар’яна Підодвірна