Соціально-психолого-медичний науково-практичний центр ТНПУ

імені Володимира Гнатюка

(на базі Тернопільської обласної комунальної
клінічної психоневрологічної лікарні)

З 1 вересня 2016 року виконує обов’язки завідувача Парфанович Іванна Іванівна, доктор педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи, спеціальної освіти та менеджменту соціокультурної діяльності.

На базі центру здійснено роботу з організації та проведення: щорічної регіональної конференції «Науково-практичний огляд проблеми поведінкових розладів дітей»; регіональної конференції – методичного семінару «Аналітичний огляд партнерства у світлі соціальних і освітніх проблем» (22 червня 2017 р., Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка).

Центр слугує базою проведення практик і занять студентів, які здобувають фах соціальної роботи.

За темою діяльності центру опубліковано понад 20 наукових і навчально-методичних праць.

Контакти:
моб. тел.: +380963432565
е-mail: parfanovichi@ukr.net

діяльності соціально-психолого-медичного
науково-практичного центру

(на виконання договору про співпрацю Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та
Тернопільської обласної комунальної клінічної психоневрологічної лікарні
від 20 жовтня 2007 р.)

І. СОЦІАЛЬНО-ОРГАНІЗАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

1.1. Проведення семінару з питань актуальних напрямів діагностико-профілактичної діяльності (он-лайн режим).
Червень-липень щороку

1.2. Розширення співробітництва ТНПУ та ТОККПЛ з фізичними та юридичними особами з питань активізації допомоги дітям – пацієнтам дитячого психіатричного відділення.
Протягом 2021–2024 років

1.3. Організація та проведення щорічної регіональної конференції на базі соціально-психолого-медичного науково-практичного центру.
Вересень-жовтень щороку

1.4. Організація фізичної реабілітації дітей, які потребують корекції фізичного розвитку.
Протягом  звітного періоду

1.5. Налагодження співпраці з іншими реабілітаційними центрами.
Протягом  звітного періоду

ІІ. ДІАГНОСТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

2.1. Визначення осіб з пацієнтів, котрі потребують соціальної і психолого-педагогічної підтримки, та організація соціального обслуговування за місцем проживання.
Протягом звітного періоду

2.2. Встановлення соціальних, соціально-педагогічних умов проживання й розвитку в сім’ї, школі дітей кризових категорій – пацієнтів ТОККПЛ.

ІІІ. КОРЕКЦІЙНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

3.1. Розробка, адаптація науково-методичних матеріалів щодо роботи з дітьми  – пацієнтами відділення.

3.2. Проведення роботи в межах практик студентів.

3.3. Розробка індивідуальної адаптивно-реабілітаційної програми для кожної дитини.

3.4. Соціально-медична корекція порушень розвитку особи дитини.

ІV. НАУКОВО-МЕТОДИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

4.1. Спільне видання наукової, науково-публіцистичної літератури з актуальних проблем функціонування соціально-психологічно-медичного науково-практичного центру.
Протягом звітного періоду

4.2. Розробка буклетів – роз’яснювальних листівок серед населення стосовно дітей – пацієнтів психіатричного відділення ТОККПЛ.
Протягом звітного періоду

4.3. Вироблення технологій роботи з різними категоріями дітей – пацієнтами дитячого відділення ТОККПЛ.
Протягом звітного періоду

4.4. Організація та проведення регіональної науково-практичної конференції з питань поведінкових розладів дітей та соціально-психологічно-медичної роботи з ними.

ПІДГОТУВАЛА:
Зав. соціально-психолого-медичного