Наукова співпраця доцента ТНПУ
з Національною музичною академією
Столичну музичну академію справедливо вважають найпрестижнішим закладом вищої освіти України з підготовки музикознавців, композиторів, диригентів, вокалістів та інструменталістів. Упродовж півтори сотні років в її стінах викристалізувалося чимало дослідницьких шкіл і творчих асоціацій, які очолили провідні українські музикологи і професіонали-практики. Серед них – кафедра старовинної музики, створена понад два десятиліття тому доктором мистецтвознавства, професором, академіком Національної академії мистецтв України Ніною Герасимовою-Персидською.
У межах структурного підрозділу реалізується якісний освітній процес за напрямком «виконавство» (клавесин, орган, вокал) і за спеціалізацією «музикознавство». Кафедра публікує наукові фахові збірники категорії «Б», проводить щорічні Міжнародні симпозіуми і конференції, пропонує постійні гостьові лекції, майстер-класи та концерти, в яких беруть участь музиканти з України і різних куточків світу.
Екстер'єр Національної музичної академії України
Випускником аспірантури по кафедрі старовинної музики Національної музичної академії України 2015 року є кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Богдан Жулковський. Науковець підготував, апробував і захистив дисертацію на тему «Жанр кондака в українському церковно-монодійному співі XV – XIX століть» (науковий керівник – професор Олена Шевчук). Здобувач опрацював понад сто невменних Кондакарів, нотолінійних Ірмолоїв та Гласопіснців, які зберігаються в архівах, бібліотеках і музеях Києва та Львова, а окремі з них оприлюднені у глобальній мережі Internet. Богдан Жулковський понад десять років виступає на Міжнародних Герасимовських читаннях, іноді модерує їхні пленарні засідання, регулярно публікує дослідницькі статті у фахових збірниках своєї Alma Mater («Часопис», «Науковий вісник», «Українське музикознавство»).
Свідоцтво про закінчення наукової аспірантури
Сертифікат учасника Міжнародних Герасимовських читань
Доцент Оксана Гиса