
Так, в рамках співпраці факультету фізичного виховання ТНПУ ім.В.Гнатюка з Тернопільським комунальним методичним центром науково-освітніх інновацій та моніторингу, вчителі фізичної культури міста Тернополя відвідали серію занять з основ силової підготовки.

Розминка в русі
На базі університету вчителі ознайомилися із засобами загальної і спеціальної розминки, різновидами обтяжень, видами і методами розвитку сили, особливостями розвитку силових здібностей школярів у різні вікові періоди. Присутні виконували вправи з власною вагою, з опором і протидією партнера, гантелями, гирями, дисками, набивними м’ячами, вправи на тренажерах тощо.

Ігри з набивним м'ячем
Зацікавили вчителів вправи з гумовими амортизаторами, які є доступним засобом силової і функціональної підготовки для осіб будь-якого віку, підготовленості та доступні в умовах шкільного уроку фізичної культури.
Ознайомились з фітнес-канатом, TRX-петлями і вправами на кросовері. Значний інтерес викликами засоби загально-фізичної підготовки, що мають не лише освітнє, але й оздоровче та прикладне значення.

Знайомство з фітнес-канатом

Знайомство з TRX петлями
Проте, найбільшу цікавість і позитивні емоції викликали комплекси силових вправ методом колового тренування, під час яких вчителі змогли перевірити свої фізичні кондиції.
Слід зазначити, що на сьогоднішній день, модельна навчальна програма з фізичної культури, відповідно до Концепції НУШ, містить такі варіативні модулі, пов’язані з силовою підготовкою, як: вправи з гирями, гімнастика, кросфіт, професійно-прикладна фізична культура; інваріантний модуль «Теоретико-методичні знання та загальна фізична підготовка». Для добору варіативних модулів враховується наявність матеріально-технічної бази, регіональні традиції, кадрове забезпечення, гендерність, рівень безпеки, а також сезонність проведення занять.
Дружнє фото на згадку
В майбутньому планується продовжувати започатковану традицію ознайомлення вчителів фізичної культури з різновидами сучасних засобів силової підготовки і можливостями їх впровадження у фізичну культуру школярів.
Сподіваємось, що такі заняття стануть традиційними і якісно покращуватимуть не лише рівень педагогічної майстерності, а й фізичну підготовленість вчителів фізичної культури міста Тернополя.
Керівництво факультету фізичного виховання висловлює щиру вдячність консультанту Тернопільського комунального методичного центру Борису Климчуку за організацію занять і плідну співпрацю.
Особлива подяка мужнім воїнам ЗСУ, завдяки яким ми маємо можливість готувати сильну молодь!
Доцент Віктор Шандригось