![«Я у простому намагаюся знаходити щось оригінальне»: історія студентки факультету іноземних мов ТНПУ Аліни Нижегородової (ФОТО) «Я у простому намагаюся знаходити щось оригінальне»: історія студентки факультету іноземних мов ТНПУ Аліни Нижегородової (ФОТО)](/upload/iblock/3c5/3c58962824688336872d12ab712b35ed.jpg)
«Я у простому намагаюся
знаходити щось оригінальне»:
історія студентки
факультету іноземних мов ТНПУ
Аліни Нижегородової
Праця та натхнення – шлях до власного успіху.
Аліна Нижегородова – студентка першого курсу факультету іноземних мов кафедри романо-германської філології за спеціальністю «французька мова і література», яка захоплюється і творчістю, і спортом, і наукою, і дозвіллям тощо.
У вісімнадцятирічному віці Аліна вже багаторазова чемпіонка України з вітрильного спорту, а саме з віндсерфінгу. Як зазначає сама дівчина: «У Тернополі цей спорт унікальний, бо тут найсильніша команда, найкращий тренер і акваторія».
Вперше на дошку Аліна стала у п’ять років, але повноцінно почала займатися з десяти. Своїм спортивним успіхам завдячує батьку – Олексію Юрійовичу, тренеру, майстру спорту з віндсерфінгу.
Віндсерфінг - спорт, який завжди у серці студентки
Дівчина не вважає спорт основною частиною свого життя, проте без тренувань та змагань себе вже не уявляє: «Я не олімпієць, я філолог, але віндсерфінг – це справа, яку я обожнюю», – з посмішкою розповідає Аліна.
Глобальні події останніх років вагомо впливають на організацію змагань, особливо в Україні. Сьогодні спортивна боротьба набуває більш всеукраїнського характеру. Завдяки цьому Тернопіль та славнозвісний Тернопільський став два роки поспіль стають оазисом для вітрильників. Проте за першої можливості віндсерфінгісти беруть участь у спортивних змаганнях і за кордоном, аби про Україну говорили у цілому світі. Аліна з нетерпінням чекає на міжнародні змагання в Італії, які відбудуться вже цього літа на озері Гарда.
Попри численні перемоги у вітрильному спорті, в університеті студентка підкорила й скелелазіння, але запевняє, що цей олімпійський вид спробувала для різноманіття та душі.
Турнір зі скелелазіння у ТНПУ, березень 2024 рік
У мистецьких колах Тернополя Аліна Нижегородова впізнавана як юна фотографиня. Пейзажі рідного міста проілюстровані у збірках історій та віршів спогадів про Тернопіль відомої тернопільської письменниці Олени Лайко.
На фото Христина Надала та Аліна Нижегородова
У серпні минулого року відбулась презентація збірки «Про Тернопіль з любов’ю». Під час проведення гості насолоджувались фотовиставкою робіт Аліни, які ідеально підходили тематиці книги та заходу загалом, адже її профіль у фото – Тернопіль, неважливо яке місце: «Я завжди намагаюся знайти щось оригінальне у простому: навіть стара занедбана панелька при правильно виставленому світлі та куті стає частиною мистецтва», – розповідає авторка.
Відвідуючи інші міста, фотографиня також зафіксовує бажане на фотоплівку та з усмішкою на устах додає: «Чужі міста більше для прогулянок і насолоди, бо основне місце в серці посідає таки рідний Тернопіль. Він справді особливий».
Талановита людина – талановита у всьому. Окрім віндсерфінгу та фотографій, Аліна з третього класу відвідувала театральну студію, грала у різножанрових виставах, бо мріяла стати акторкою, але з певних причин у 2023 році припинила акторську діяльність. Виступати на сцені не зупинилась. Сьогодні декламує авторську поезію на різноманітних університетських заходах.
Сама дівчина пише ще й прозу та публіцистику, яка більш помітна у науковій діяльності.
Шевченкові читання на факультеті іноземних мов ТНПУ, березень 2024 рік
Любов до сцени Аліні прищепили батьки. Родинна традиція – відвідувати допрем’єрні покази вистав у театрі: «Я виросла у творчому середовищі: змалечку відвідувала концерти оркестрів, театр, тому сцена для мене – це важливий етап моєї творчості, власного мистецького становлення».
Після вистави "Покинуті", травень 2023 рік
Запитання про плани на майбутнє у дівчини викликали змішані відчуття: на завершальному етапі лише перший курс навчання в університеті, у творчій діяльності також початкові етапи.
«Чітких планів немає, все ще розмите, проте точно знаю одне: не припинити творити, не втратити натхнення, яке часом легко губиться, і продовжувати експериментувати з композиціями, шукати нові ідеї та втілювати їх у життя. Я – людина мистецтва, а найважливіше у житті кожного митця – не припиняти вершити. Мистецтво безмежне, але люди часто самі виставляють якісь межі, які іноді можуть зіпсувати все».
Також Аліна закцентувала увагу на літературному клубі авторів «Акація», назвавши його своїм творчим середовищем, у якому любить перебувати.
Без культури та майстерності не буде мистецтва. Як зникнуть вони, тоді людина втратить свою цінність, та все хороше щезне з землі. Мистецтво живе, доки живе людина та пам’ять про неї.
Христина Надала
Фото з домашнього архіву Аліни