ТНПУ імені Володимира Гнатюка – активний учасник міжнародного проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» (ФОТО)

ТНПУ імені Володимира Гнатюка –

активний учасник

міжнародного проєкту USAID

«Розбудова стійкої системи

громадського здоров’я»

Міжнародний проєкт, покликаний покращити стан ментального здоров’я українців, набирає обертів! Агенство США з міжнародного розвитку USAID спрямовує зусилля на відновлення та збереження українців, які переживають екстремальні та стресові ситуації, пов’язані з війною з росією. І працюючи на довгострокову перспективу – в першу чергу намагається допомогти підготувати спеціалістів, котрі були б компетентними у питаннях ментального здоров’я.

Провідна ідея проєкту – посилити психологічну складову фахової підготовки соціальних працівників та медсестер (як спеціалістів «першої лінії» у роботі з громадянами) з тим, щоб вони мали певні психологічні компетентності, котрі дадуть змогу здійснювати первинне інтерв’ю/огляд/опитування із знанням саме психологічних закономірностей і особливостей його проведення, визначати психологічний стан пацієнта, виявляти необхідність психологічних/психотерапевтичних інтервенцій тощо. З цією метою на першому етапі роботи відбувається активний обмін досвідом у побудові та організації освітнього процесу в університетах США та України.

2 липня 2024 року відбулася зустріч за участі українських та філадельфійських університетів в межах Проєкту співпраці ПЗПСП: розвиток академічного партнерства, посилення політики та забезпечення якості послуг за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». У роботі взяли участь науковці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського, Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Києво-Могилянської академії, а також Федерація охорони здоров’я Філадельфії (Наталі Левкович, Леслі Ліберман), Університет Темпл та Філадельфійський коледж остеопатичної медицини.

На семінарі «Освітня рамка України, нормативна і університетська специфіки» професор Ольга Сорока, як представник ТНПУ імені Володимира Гнатюка презентувала освітні програми, що функціонують на кафедрі соціальної роботи та менеджменту соціокультурної діяльності та особливості підготовки соціальних працівників в Україні.

Гідне представлення рідного університету

Виступ Ольги Сороки зацікавив як американських, так і українських колег демонстрацією специфіки підготовки соціальних працівників саме в ТНПУ

Колегам із США цікаво і корисно дізнатись, як побудована система фахової підготовки соціальних працівників в Україні

Продуктивна дискусія фахівців завжди народжує нові ідеї та рішення

Процес обговорення представлених матеріалів дав змогу визначити напрямки підготовки соціальних працівників, які сприятимуть підвищенню їх психологічних компетентностей.

Дякуємо ЗСУ за можливість працювати і творити!

Координатор проєкту USAID
від ТНПУ імені Володимира Гнатюка,