
польсько-української
Сьогодні, 17 липня, стартувала польсько-українська літня археологічна школа «Спільна спадщина». Участь у школі візьмуть студенти спеціальності «Історія та археологія» ІІ, IV курсів та І і ІІ курсів магістратури.
Координатором групи студентів від Тернопільського національного педагогічного університету є к.і.н., викладач кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук — Строцень Богдан Степанович.
Організаторами та виконавцями міжнародного проєкту є товариство друзів Інституту археології та етнології Польської академії наук (відповідальна, д.і.н. Олександра Жежотарська-Новакевич) та Відділ археології ранніх слов’ян Інституту археології Національної академії наук України (відповідальний, к.і.н. Олег Петраускас).
Літня археологічна школа "Спільна спадщина"
Як відзначає д.і.н. Олександра Жежотарська-Новакевич:
"Метою проєкту є обмін досвідом у сфері археологічних досліджень, з особливим наголосом на проблемі охорони та догляду за пам’ятками та використання потенціалу культурної спадщини для популяризації демократичних настроїв.
Його особливою цінністю та відмінним елементом є реалізація діяльності в локальному масштабі, на невеликій, але науково важливій території, завдяки чому результати реалізації проекту мають шанс проявитися у вигляді конкретних рішень, а не теоретичних спекуляцій.
Очікуваним ефектом від запланованих заходів буде як підвищення правової обізнаності щодо культурної спадщини регіону, так і вказівка на потенційні економічні, культурні та соціальні вигоди, які є результатом умілого управління нею".
Представлення проєкту учасникам
Навчання у літній школі відбудеться у ІІІ етапи:
І етап – теоретичний (липень 2024);
ІІ етап – практично-теоретичний (03.08.2024 – 17.08.2024);
ІІІ етап – підсумковий (листопад 2024).
Відзначимо, що уже сьогодні студенти мали нагоду послухати першу лекцію в рамках навчання від к.і.н. Олега Петраускаса, завідуючого відділу археології ІА НАНУ, керівника Комарівської археологічної експедиції.
Лекція керівника Комарівської експедиції - Олега Петраускаса
Вже на початку серпня студенти відправляться у Чернівецьку область здобувати практичний досвід археологічних досліджень в Комарівській археологічній експедиції. Крім участі в археологічних розкопках передбачено цикл лекцій з археологічної тематики та екскурсій по визначних культурно-історичних місцях Буковини. На цьому етапі передбачено залучення студентів до створення пілотних проектів власного бачення збереження археологічної спадщини буковинського краю та інтеграцію її до туристично та освітньої інфраструктури.
Варто наголосити, що студенти ТНПУ ім.В.Гнатюка вже третій рік поспіль візьмуть участь розкопках, що організовані Комарівською археологічною експедицією.
Учасники літньої школи від університету висловлюють щиру вдячність Силам безпеки й оборони України за те, що зробили можливим мирне життя для більшості українців, а також Строценю Богдану Степановичу та Петраускасу Олегу Валдасовичу за можливість здобути нові знання та цінний досвід цей непростий час.
Тарас Якимчук,
студент ІІ курсу магістратури
спеціальності «Історія та археологія»