У студентів ТНПУ завершився
ІІ етап навчання в польсько-українській
Літній археологічній школі
«Спільна спадщина»
Після короткої перерви, щоб вгамувати усі емоції та почуття, повідомляємо про те, що студенти-археологи історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка завершили другий етап навчання в польсько-українській Літній археологічній школі «Спільна спадщина», що тривав і 3 по 17 серпня.
Організатори Літньої археологічної школи
Другий етап навчання передбачав практично-теоретичну роботу студентів у Комарівській археологічній експедиції ІА НАН України (керівник О.В.Петраускас).
Від університету участь взяли студенти спеціальності «історія та археологія» І курсу (Демчак Наталія, Ліщенко Юлія, Сосульський Володимир), IV курсу (Бистрицька Діана), II курсу магістратури (Якимчук Тарас) та двоє випускників факультету (Сивук Софія, Данильчук Назарій), керівник групи — к.і.н., викладач кафедри історії, археології та спеціальних галузей історичних наук Строцень Богдан Степанович.
Протягом двох тижнів студенти брали участь в дослідженнях двох пам’яток археології поблизу села Комарів – поселенння «Комарів» та могильника «Комарів-1» ІІІ-V ст. н.е.
Разом із цим, студенти мали можливість попрацювати та обмінятись досвідом з студентами інших вишів України й Європи, зокрема КНУ ім.Т.Шевченка, УДУ ім.М.Драгоманова, ЧНУ ім.Ю.Федьковича та Ростоцького університету. Польові археологічні дослідження та обмін досвідом дозволили студентам значно покращити свої навички із методики археологічних досліджень.
Камеральні опрацювання виявленого в ході розкопок матеріалу
Окрім цього, на базі експедиці регулярно проводились лекції від наукових співробітників експедиції, а також від самих учасників школи. Зокрема, студенти мали чудову нагоду апробувати результати власних наукових досліджень та обговорити їх із слухачами.
Лекція від Назарія Данильчука про пам'ятку археології - печеру Вертеба
Важливою частиною навчання у школі було знайомство із краєм у якому студенти проживали. Регулярні екскурсії до берегів Дністра, а також околицями навколишніх сіл справили неабияке враження про цю місцевість.
Під час екскурсії околицями села Комарів
Невід’ємною частиною експедиції є відзначення професійного свята археологів – Дня археолога (15 серпня) в ході якого новоспечені студенти проходять посвяту в археологи та разом згадують колег археологів, що полягли в обороні України від російської агресії.
Спільне фото до Дня археолога з іменами тих археологів, що загинули в російсько-українській війні
Учасники літньої школи від університету висловлюють щиру вдячність Силам безпеки й оборони України за те, що зробили можливим мирне життя для більшості українців, а також Строценю Богдану Степановичу, координатоці проекту з польської сторони Олександрі Ржежотарській-Новакевич та Петраускасу Олегу Валдасовичу за можливість взяти участь в роботі експедиції та здобути нові знання та цінний досвід цей непростий час.
Тарас Якимчук,
студент ІІ курсу магістратури
спеціальності «Історія та археологія»