ТНПУ на ювілейній «Школі відкритого розуму» в Польщі: незабутні враження і радість наукового спілкування (ФОТО)
ТНПУ на ювілейній 
«Школі відкритого розуму» в Польщі: 
незабутні враження і
 радість наукового спілкування



Студентки третього курсу факультету філології та журналістики Беш Вікторія та Корнелюк Катерина, а також студентки першого курсу магістратури факультету іноземних мов Анна-Каріна Русіна та Анастасія Ярема разом професоркою кафедри української та зарубіжної літератур та методик їх навчання  Оксаною Лабащук поповнили коло молодих креативних інтелектуалів на ХХХ "Школі відкритого розуму". Цього року зустріч відбувалася у м. Кельце та м. Бодзентин 25-30 серпня 2024 року.

Учасники конференції
Учасники конференції

Спільною темою міжнародного зібрання студентів та аспірантів з усіх куточків України та Польщі стала "Homo philosofhicus: wartości światopoglądowe współczesnego człowieka".

Традиційно, ініціаторами конференції стали викладачі університету імені Яна Кохановського у місті Кельце професор Олег Лещак та професор Ришард Стефанський.


Незмінний організатор і натхненник Школи відкритого розуму професор Олег Лещак
Незмінний організатор і натхненник Школи відкритого розуму професор Олег Лещак

Відкрили цього року міжнародну конференцію методологічним майстер-класом від шанових професорів. Зокрема зі своєю доповіддю на тему "Міфілогія vs філософія: людина в світі міфологічних уявлень в традиційному та сучасному світі" виступила професорка нашого університету Оксана Лабащук.

Майстерклас проводить професор Оксана Лабащук
Майстерклас проводить професор Оксана Лабащук

Щоденно на "Школі відкритого розуму" присутні мали можливість не лише послухати цікаві доповіді на актуальні теми, а й дізнатися багато нового та цікавого, розважитися у рамках програми екскурсій по визначних місцях в м. Кельце.  Таким чином наукові доповіді не лише відбувалися в офіційній обстановці, але й, за прикладом школи в садах Лікеум Аристотеля, студентки ТНПУ мали можливість пізнати своєрідність наукового засідання у неформальних умовах.

В рамках тижня "Школи відкритого розуму" студентка Беш Вікторія читала свою доповідь "Міфічні вірування українців про долю" на горі Łysica, а студентка Корнелюк Катерина виступила з темою "Міфічні уявлення сучасних українців про метеорологічні явища" на озері у Wilkowie.

З доповіддю виступає студентка Вікторія Беш
З доповіддю виступає студентка Вікторія Беш

Відзначимо, що така неформальна ситуація зовсім не применшувала науковий рівень дискусії, адже доповіді студенток викликали щирий інтерес учасників Школи.

Також традиційно на "Школі відкритого розуму" було проведено український та польський тематичні вечори, на яких репрезентували власну культуру як своєрідне і самобутнє явище. Цьогоріч студенти та викладачі з України провели майстер-клас по плетінню ляльки-мотанки, інтелектуальну вікторину і завершили вечір музичною імпрезою.

Український вечір. Вчимося виготовляти ляльку-мотанку
Український вечір. Вчимося виготовляти ляльку-мотанку

Загалом, учасники конференції привезли додому безліч позитивних і незабутніх вражень та отримали цікавий та потрібний науковий досвід.


Вікторія Беш, Катерина Корнелюк


До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua
Офіційна скринька
Email: info@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси