Студенти-журналісти ТНПУ
відвідали студію «Файне місто»
У середу, 25 вересня, студенти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка спеціальності 061 Журналістика групи Ж-34 мали змогу поєднати теорію з практикою у студії «Файне місто».
Таку форму занять ініціювала доцентка кафедри журналістики Галина Синоруб у межах дисципліни «Журналістський фах: інтернет-журналістика».
Студія «Файне місто»
Віта Поляна – редакторка медіа та дикторка радіо розповіла про особливості роботи журналіста на різних інформаційних платформах, надала поради щодо написання матеріалів. Журналістка ознайомила присутніх з особливостями радіоефіру, пояснивши тонкощі його технічної складової.
Віта Поляна знаййомить студентів з звукозаписом
Студенти мали можливість попрацювати у кімнаті звукозапису – начитували текст з екрану та оцінити свій тембр голосу, чіткість і правильність вимови слів тощо. «Обов'язково потрібно вирівняти спину, щоб звук був чистим і легким», – радила Віта студентам.
Студентка групи Ж-34 Катерина Гуменна пробує себе у ролі радіоведучої
Тетяна Кіцак – редакторка соціальних мереж «Файного міста» поділилась досвідом написання матеріалів для соціальних мереж, детальніше розповіла про їхній формат та особливості сприймання аудиторією. Майбутні журналісти мали змогу спостерігати за процесом роботи ведучих у студії: від налаштування світла та кольору до перемикання камер.
Тетяна Кіцак показує принцип роботи апаратної кімнати
На завершення зустрічі медійниці поділилися курйозними моментами зі своєї професійної діяльності, розповіли про хвилювання в кадрі, неочікувані події та ризики професійного вигорання.
Ж-34 та Галина Пертрівна у студії «Файне місто»
Враженнями від заняття поділилися студенти:
«Це був доволі цікавий досвід для мене. Хоч і не раз була в студії Файного, проте багато чого нового дізналася. Цікаво було ознайомитися з технічним аспектом звукозапису, побачити, як це все відбувається з середини», – ділиться враженнями Каріна Почигайло. «Мені запам’яталася розповідь журналісток про особливості створення контенту для різних соціальних мереж. Не на усіх заняттях є можливість побувати на студії та подивитись на виробничі процеси збоку».
Студентка групи Ж-34
Вікторія Козак