Інновації в професійній діяльності студентів магістратури ТНПУ   спеціальності "Дошкільна освіта" (ФОТО)

Інновації в професійній діяльності 

студентів магістратури ТНПУ 

спеціальності "Дошкільна освіта"




До Всеукраїнського дня дошкілля був приурочений проєкт «Інновації в професійній діяльності студентів магістратури спеціальності «Дошкільна освіта», проведений 30 вересня на факультеті педагогіки і психології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. З вітальним словом до студентів звернулася завідувач кафедри педагогіки і методики початкової та дошкільної освіти Марія Мирославівна Шпак. Вітання й поради прозвучали від науково-педагогічних працівників кафедри Наталії Ярославівни Бачинської, Тетяни Степанівни Фасолько, Наталії Олегівни Ратушняк. 

ВІтальне слово Наталії Бачинської
Вітальне слово Наталії Бачинської


Своїм досвідом зі студентами бакалаврату ділилися студенти магістратури: Оксана Горобець – у
читель-вихователь 1-ї молодшої групи дошкільного закладу (м.Бруклін, Нью-Йорк, США), Оксана Кулакова – помічник вихователя євангелістського дитячого садка Таляшвайлер-Фрешер (Південно Західний Пфальц, Німеччина), Олена Квачук – вихователь Тернопільського ЗДО № 19.  Студенти-вихователі розповідали про здобутки в роботі, про труднощі, а також про те, як їх долали.

Оксана Горобець (кандидат економічних наук, вихователь  із багаторічним стажем роботи в Україні  і США) акцентувала увагу на особливостях роботи вихователя, дослідній роботі дітей у науковому центрі, а також розповіла про заходи безпеки в американському садку. Окрім англійської мови, Оксана Горобець володіє також італійською та польською мовами, що дуже їй допомагає в роботі. І тому радить бакалаврам вивчати мови, адже їх знання на сучасному етапі є ключем для досягнення успіху. 


Розповідь Оксани Горобець
Розповідь Оксани Горобець

Оксана Кулакова має досвід роботи вихователем і в Україні, і в Німеччині. У 2022 році зайняла І місце на Тернопільському обласному етапі конкурсу «Джерело творчості» у номінації «Художньо-естетичний напрямок». Презентація Оксани – це можливість заявити про переваги та труднощі роботи у Німеччині. 

Про досвід роботи  розпоідає Оксана  Кулакова
Про досвід роботи розпоідає Оксана Кулакова

Перші кроки на посаді вихователя робить Олена Квачук, працюючи у Тернопільському ЗДО № 19. Олена розповіла  про те, як спочатку важко було знайти індивідуальний підхід до кожної дитини. У роботі виховательки вдало поєднуються любов до дітей і професіоналізм. Олена говорила також про здобутки Тернопільського ЗДО № 19. Зокрема, про організацію національно-патріотичного виховання, чим український садок відрізняється від зарубіжних. Тут діти вшановують пам’ять полеглих Героїв, спільно з батьками й вихователями беруть участь у благодійних ярмарках. 
  
Поради від Олени Квачук
Поради від Олени Квачук

Проєкт був приурочений до Всеукраїнського дня дошкілля. Отже, звучали розповіді про  історію свята. Неофіційно відзначати День дошкілля почали у 2006 році з ініціативи редакційних колегій загальноукраїнських видань для працівників дошкільної освіти. Прагнули привернути більше уваги до дитячих садків і до дошкільного дитинства.  

Офіційна історія Всеукраїнського дня дошкілля починається у 2010 році. Цього року 5 листопада у Києві відбувся Перший Всеукраїнський з’їзд працівників дошкільної освіти (наказ МОН України від 20.08.2010 № 828). На заході, який зібрав понад 1200 працівників дошкільної освіти з різних регіонів України, було ухвалено підтримувати розвиток дошкільної освіти в країні. Саме тоді було ухвалено підтримати ініціативу освітян щодо щорічного відзначення Дня дошкілля України. 
  
Знайомство з історією свята та логотипу
Знайомство з історією свята та логотипу

Учасники проєкту розповідали і про тих видатних педагогів, які створювали дитячі садки. Акцентували увагу на постаті дитячої письменниці Іванни Блажевич, яка народилася в с. Денисів на Тернопільщині. Вона була засновницею одного з перших дошкільних закладів у Східній Галичині. Звучали вірші І. Блажкевич на теми любові до рідного краю, шанування матері, формування в дошкільників працелюбства.  

У проєкті, приуроченому до Всеукраїнського дня дошкілля, брали участь студенти й викладачі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Виступила доктор педагогічних наук, професор Світлана Миколаївна Гаврилюк. Співпраця ТНПУ імені Володимира Гнатюка з цим ЗВО  триває вже багато років і в майбутньому буде посилюватися. І не лише з працівниками  та студентами цього ЗВО, а й інших закладів вищої освіти України.

Святкування Всеукраїнського дня дошкілля стало традицією в нашому університеті. Воно має на меті привернути увагу до праці вихователя, піднести престиж цієї професії, популяризувати здобутки працівників освіти.



Янкович Олександра – 
професор кафедри педагогіки і методики
початкової та дошкільної освіти


До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua
Офіційна скринька
Email: info@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси