ТНПУ на форумі з інтернаціоналізації
Baltic University Programme
в Остравському університеті
7–9 жовтня 2024 р. в Остравському університеті (Чеська Республіка) відбулася перша зустріч фахівців з інтернаціоналізації консорціуму Baltic University Programme (BUP), до якого ТНПУ входить уже п’ять років. Подія зібрала понад 50 учасників із 44 закладів вищої освіти із Польщі, Чехії, Словаччини, Литви, Латвії, Естонії, Швеції, Фінляндії, Німеччини та України. ТНПУ на заході представляла керівник навчально-наукового центру проєктної на науково-технічної діяльності Юлія Костюк.
Остравський університет (новий кампус)
Упродовж трьох днів учасники ділилися найактуальнішим досвідом багатогранних інтернаціоналізаційних процесів, зокрема активної участі у BUP та діяльності в інших університетських альянсах, обговорювали місце сталого розвитку в стратегіях інтернаціоналізації та міжнародній співпраці, можливості реалізації спільних проєктів, виклики і потреби у комунікації та поширенні інформації на різних рівнях. Насиченою була і культурна програма: екскурсія містом, концерт у новому кампусі факультету мистецтв, відвідини остравського планетарію.
Участь у заході взяло понад 50 менеджерів інтернаціоналізації із 10 країн
Юлія Костюк представила досвід ТНПУ у наукових проєктах із міжнародним фінансуванням, спрямованих на протидію зміні клімату, забрудненню і впливу воєнних дій на довкілля у доповіді «Networking for Mitigation Climate Change, Pollution, and War Impact on Environment: TNPU Experience».
Було висвітлено багаторічну інтернаціональну співпрацю науково-дослідної лабораторії порівняльної біохімії та молекулярної біології під керівництвом проф. О. Столяр, зокрема поточний білатеральний науково-дослідний проєкт «Оцінка ризиків для водної біоти внаслідок забруднення середовища рідкоземельними елементами, спричиненого сучасними (включно з військовими) технологіями», установа-партнер – Центр природних досліджень (Литва).
Міжнародна співпраця науково-дослідної лабораторії порівняльної біохімії та молекулярної біології під керівництвом проф. О. Столяр
Також було представлено міжнародний проєкт «Пом’якшення наслідків зміни клімату за допомогою передових фітотехнологій для військових земель» (керівник – доц. А. Герц), профінансований програмою НАТО «Наука заради миру та безпеки» (NATO SPS Multiyear Research Project G6094, установа-координатор – Університет Яна Євангеліста Пуркін’є, Чехія). Детальніше: https://milclimatech.wasten.cz/
Проєкт MilClimATech за підтримки NATO SPS programme (керівник - доц. А. Герц)
Висловлюємо вдячність за гостинність і чудову платформу для налагодження нових контактів Міжнародному офісу Остравського університету під керівництвом Івани Адамікової та представникам Координаційного секретаріату BUP – Людмилі Бабак і Ларі Кершль.
Навчально-науковий центр
проєктної та науково-технічної діяльності