у ТНПУ
Батько науки Фалес писав: «Блаженство тіла полягає в здоров'ї, а блаженство розуму – у знанні». Цікаво, що на кожному етапі життя ми по-новому осмислимо значущість цього тандему.
Похвально, що слухачі Університету третього віку щоразу доповнюють свої знання новим досвідом, новими підходами та ідеями.
Зокрема, 24 жовтня вони мали можливість відвідати інтерактивну лекцію доктора психологічних наук, професора, зав.кафедри психології розвитку та консультування Радчук Галини Кіндратівни на тему: «Педагогічні стереотипи у сімейному вихованні: критичний аналіз».
Сімейне виховання – це цікаво
Мета лекції – сприяти усвідомленню і критичному осмисленню стійких стереотипних установок у сімейному вихованні.
Під час заходу учасники мали можливість обговорити сім традиційних педагогічних стереотипів, які домінують у сімейному вихованні і унеможливлюють гармонійний розвиток дитини в середовищі сім’ї. Тема викликала неабияке зацікавлення серед слухачів, які коментували почуте, наводили свої життєві приклади і влучні метафори. Приємно, що в аудиторії панувала справжня жива атмосфера спілкування, розуміння та довіри.
Тепла атмосфера зустрічі
Прикінцева групова рефлексія засвідчила необхідність зміни стереотипів у сфері сімейного виховання, розвитку діалогу як найбільш ефективного механізму розгортання особистісного потенціалу дитини. Адже гармонізація сімейних стосунків є ефективним чинником ранньої профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі та особистісних порушень в подальшому житті.
Фото на добру згадку
Після закінчення лекції учасники висловили бажання про подальші зустрічі з метою осмислення механізмів діалогічного спілкування та формування вмінь конструктивної взаємодії з дітьми у сім’ї.
Безумовно, кожен осмислив блаженство нових знань, щиро завдячуючи лектору за цікаву, пізнавальну, мотиваційну тему і особистісний підхід до слухачів, адже: «Вчити себе самого –благородна справа, але ще більш благородна – вчити інших».
Асистент кафедри
психології розвитку та консультування
Соломія РИБКА