ТНПУ на конференції BAYHOST
«Співпраця з Україною
\у сфері гуманітарних наук»
у Будапешті
24–25 жовтня 2024 р. у Будапештському університеті ім. Андраші відбулася конференція «Співпраця з Україною у сфері гуманітарних наук. Багатомовність, цифрові гуманітарні науки, діджиталізація освіти та інші теми», організована Баварським академічним центром Центральної, Східної та Південно-Східної Європи (BAYHOST). Захід був покликаний сприяти ініціації та поглибленню співпраці університетів Баварії й України у сфері гуманітаристики, участь у ньому взяли понад 60 науковців з п’яти країн.
ТНПУ на заході представили керівник навчально-наукового центру проєктної та науково-технічної діяльності, викладач кафедри української мови та славістики Юлія Костюк та доцент кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства Надія Волік.
Будапештський університет ім. Андраші
Відкриття конференції
У доповіді “Multilingual Education, Foreign Language Teaching and Ukrainian Studies in the Digital Space: TNPU Project Experience” Юлія Костюк представила багатий міжнародній досвід ТНПУ у сфері філології. Триває проєкт Erasmus+ KA2 CBHE DigiFLEd — «Модернізація університетських освітніх програм з іноземних мов на основі інтеграції з інформаційними технологіями» (2024–2026), серед завдань якого – використання найновіших інформаційно-комунікаційних технологій та гейміфікації у викладанні іноземних мов, перекладу, комунікацій, літератури, а також створення онлайн-курсу з української мови та культури. Уже реалізовано проєкт Erasmus+ KA2 CBHE MultiEd — «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови на шляху України до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції» (2019–2023), завдяки якому в університеті сформовано власну стратегію багатомовної освіти, впроваджено 8 нових і 14 оновлених навчальних дисциплін, пілотовано електронний курс для вчителів «Методологія CLIL» і відкрито «Центр євроінтеграційних студій та комунікацій». ННЦ проєктної та науково-технічної діяльності щиро вдячний командам Erasmus+ проєктів за довіру представити їхні напрацювання.
Популяризації української мови, літератури та культури серед іноземців була присвячена Міжнародна онлайн-школа українських студій, реалізована як індивідуальний проєкт з інтернаціоналізації в рамках участі у програмі Management of Internationalisation and German-Ukrainian Academic Cooperation 2022–2023 від Ганноверського університету імені Ляйбніца за підтримки DAAD.
Виступ Юлії Костюк
У конференції взяла участь також кандидатка історичних наук Надія Волік. Тема її доповіді: «Technologies of the Future for the Study of the Past: experience of the Faculty of History TNPU». Надія Волік розповіла про інноваційні підходи, які успішно впроваджуються на історичному факультеті. Завдяки технологіям VR, студенти мають змогу не просто вивчати історію, а зануритися у світ минулого, розвивати аналітичне мислення та навички роботи з цифровими інструментами. Доповідь викликала жваві обговорення та отримала позитивні відгуки.
Доповідь Надії Волік у секції Digital Education
Дякуємо Баварському академічному центру Центральної, Східної та Південно-Східної Європи та Будапештському університеті ім. Андраші за цікаву подію, відмінну організацію і нові контакти, які, сподіваємось, відкриють ще більше можливостей співпраці з університетами ЄС.
Навчально- науковий центр проєктної
та науково-технічної діяльності