ТНПУ на конференції BAYHOST «Співпраця з Україною у сфері гуманітарних наук» у Будапешті (ФОТО)

ТНПУ на конференції BAYHOST 

«Співпраця з Україною 

\у сфері гуманітарних наук»

 у Будапешті



24–25 жовтня 2024 р. у Будапештському університеті ім. Андраші відбулася конференція «Співпраця з Україною у сфері гуманітарних наук. Багатомовність, цифрові гуманітарні науки, діджиталізація освіти та інші теми», організована Баварським академічним центром Центральної, Східної та Південно-Східної Європи (BAYHOST). Захід був покликаний сприяти ініціації та поглибленню співпраці університетів Баварії й України у сфері гуманітаристики, участь у ньому взяли понад 60 науковців з п’яти країн.

ТНПУ на заході представили керівник навчально-наукового центру проєктної та науково-технічної діяльності, викладач кафедри української мови та славістики Юлія Костюк та доцент кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства Надія Волік.


Будапештський університет ім. Андраші
Будапештський університет ім. Андраші


Відкриття конференції
Відкриття конференції

У доповіді “Multilingual Education, Foreign Language Teaching and Ukrainian Studies in the Digital Space: TNPU Project Experience” Юлія Костюк представила багатий міжнародній досвід ТНПУ у сфері філології. Триває проєкт Erasmus+ KA2 CBHE DigiFLEd — «Модернізація університетських освітніх програм з іноземних мов на основі інтеграції з інформаційними технологіями» (2024–2026), серед завдань якого – використання найновіших інформаційно-комунікаційних технологій та гейміфікації у викладанні іноземних мов, перекладу, комунікацій, літератури, а також створення онлайн-курсу з української мови та культури. Уже реалізовано проєкт Erasmus+ KA2 CBHE MultiEd — «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови на шляху України до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції» (2019–2023), завдяки якому в університеті сформовано власну стратегію багатомовної освіти, впроваджено 8 нових і 14 оновлених навчальних дисциплін, пілотовано електронний курс для вчителів «Методологія CLIL» і відкрито «Центр євроінтеграційних студій та комунікацій». ННЦ проєктної та науково-технічної діяльності щиро вдячний командам Erasmus+ проєктів за довіру представити їхні напрацювання. 

Популяризації української мови, літератури та культури серед іноземців була присвячена Міжнародна онлайн-школа українських студій, реалізована як індивідуальний проєкт з інтернаціоналізації в рамках участі у програмі Management of Internationalisation and German-Ukrainian Academic Cooperation 2022–2023 від Ганноверського університету імені Ляйбніца за підтримки DAAD.


Виступ Юлії Костюк
Виступ Юлії Костюк

У конференції взяла участь також кандидатка історичних наук Надія Волік. Тема її доповіді: «Technologies of the Future for the Study of the Past: experience of the Faculty of History TNPU». Надія Волік розповіла про інноваційні підходи, які успішно впроваджуються на історичному факультеті. Завдяки технологіям VR, студенти мають змогу не просто вивчати історію, а зануритися у світ минулого, розвивати аналітичне мислення та навички роботи з цифровими інструментами. Доповідь викликала жваві обговорення та отримала позитивні відгуки.


Доповідь Надії Волік у секції Digital Education
Доповідь Надії Волік у секції Digital Education

Дякуємо Баварському академічному центру Центральної, Східної та Південно-Східної Європи та Будапештському університеті ім. Андраші за цікаву подію, відмінну організацію і нові контакти, які, сподіваємось, відкриють ще більше можливостей співпраці з університетами ЄС.


Навчально- науковий центр проєктної
та науково-технічної діяльності


До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua
Офіційна скринька
Email: info@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси