На історичному факультеті відбувся захід, присвячений академічній доброчесності
З метою сприяння академічній доброчесності в освітньо-науковій діяльності ТНПУ, 19 листопада 2024 року на історичному факультеті відбувся захід: “Сучасний вимір академічної доброчесності”. Зустріч була організована для здобувачів освітніх програм, що діють на факультеті. Спікерами виступили – кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та релігієзнавства Степан Васильович Прийдун та кандидат педагогічних наук, доцент кафедри комп’ютерних технологій Олександр Богданович Ящик, які розповіли про теоретичні засади й практичні інструменти із підвищення академічної доброчесності у ЗВО.
Голова Комісії з внутрішнього забезпечення якості освіти історичного факультету доц. Оксана Павлівна Валіон наголосила на актуальності академічної доброчесності у формуванні якісного освітнього простору, акцентувала на важливості цих питань для професійного і особистісного зростання спеціалістів-гуманітаріїв.
Доц. Степан Васильович Прийдун у виступі розкрив сутність поняття доброчесності, навів приклади країн, де культивуються цінності захисту приватної власності, зокрема, інтелектуальної, яка є, за визначенням спікера, однією із ключових прав у XXI ст. Степан Васильович зупинився на особливостях порушення академічної доброчесності та окреслив санкції, що застосовуються в цьому випадку. Крім того, він висвітлив правила цитування та посилань на використані джерела з метою уникнення академічного плагіату.
Доц. Олександр Богданович Ящик зосередив увагу слухачів на принципах академічної доброчесності, проаналізував нормативно-правову базу, органи та інструменти забезпечення реалізації принципів АД в ТНПУ. Олександр Богданович детально охарактеризував програми перевірки на антиплагіат, а також розповів про специфіку інтеграції штучного інтелекту в освітній процес.
Фахівці побажали студентам історичного факультету плекати цінності й етичні компетенції академічної доброчесності, зокрема, чесність, повагу, справедливість, сміливість, довіру, що сприятиме їх творчій активності та відповідальності, дозволить бути конкурентоспроможними на ринку праці й досягати успіхів.
Дякуємо спікерам – доц. С. В. Прийдуну та доц. О. Б. Ящику, а також усім учасникам – за цікавий і корисний захід, який в умовах суспільного поступу, глобалізації і цифрової трансформації є також і своєчасним!
Голова Комісії з внутрішнього забезпечення
якості освіти історичного факультету
доц. Валіон О. П.