Музична історіографія та джерелознавство  у навчальних курсах і в наукових працях  доцента ТНПУ Богдана Жулковського (ФОТО)

Музична історіографія та джерелознавство

у навчальних курсах і в наукових працях

доцента ТНПУ Богдана Жулковського




Усталеним у вищій школі стало правило, що наукові праці педагога повинні корелюватися з тематикою освітніх компонентів, закріплених за ним. Особливо це стосується третього (освітньо-наукового) рівня, вимоги до функціонування якого повсякчас удосконалюються.

З-поміж обов’язкових навчальних дисциплін підготовки аспірантів за освітньо-науковою програмою «Музичне мистецтво» Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка – «Музична історіографія та джерелознавство», впроваджена кандидатом мистецтвознавства, доцентом Богданом Жулковським.
  
Супрасльський Ірмологіон 1598–1601 років, київська п'ятилінійна нотація
Супрасльський Ірмологіон 1598–1601 років, київська п'ятилінійна нотація


 Освітній компонент поділено на три змістові модулі: «Історична та музична історіографії», «Теорія музичного джерелознавства», «Музичне джерелознавство та українські богослужбові кодекси».

Троїцький Кондакар початку ХІІІ століття, кондакарна невменна нотація
Троїцький Кондакар початку ХІІІ століття, кондакарна невменна нотація

На підставі збережених бібліотечних і музейних пам’яток Львова та Києва Богдан Жулковський захистив дисертацію на тему «Жанр кондака в українському церковно-монодійному співі XV – XIX століть» та видав музично-медієвістичні розвідки, зокрема «Жанр кондака в українських монодійних рукописах і стародруках ХІ – XVIII століть: джерелознавчий аспект дослідження» (Web of Science), «Семітсько-сирійсько-грецький кондак і києво-руський кондакарний спів у західноєвропейській та американській візантиністиці й палеославістиці» (Scopus).

Шартрський Стихирар ХІ століття, палеовізантійська невменна нотація

Шартрський Стихирар ХІ століття, палеовізантійська невменна нотація

На основі епістолярію і щоденників українського церковного діяча архімандрита Антоніна (Капустіна) він реконструював забуті сторінки творчої біографії відомого українського композитора, поета-перекладача Петра Ніщинського (літературний псевдонім – Байда).

Меморіальна дошка на будинку в Одесі, де жив Петро Ніщинський Меморіальна дошка на будинку в Одесі, де жив Петро Ніщинський


 На підставі листування, особових джерел та англомовної наукової бібліографії Богдан Жулковський поновив відомості щодо релігії у житті знаного композитора-космополіта Ігоря Стравінського.


Артоб'єкт на честь Ігоря Стравінського в музеї його імені в Устилузі
Артоб'єкт на честь Ігоря Стравінського в музеї його імені в Устилузі


Вищезазначені наукові праці також застосовуються в обов’язкових освітніх компонентах «Історія музики» й «Музичні стилі та жанри», які викладає автор на першому (бакалаврському) і другому (магістерському) рівнях вищої освіти для студентів факультету мистецтв.



Доцентка Оксана Гиса


До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua
Офіційна скринька
Email: info@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси