25 листопада студенти спеціальності «Журналістика» ТНПУ провели підсумкове заняття з навчальної дисципліни «Журналістський фах: інтернет-журналістика» (викладач Синоруб Г.П.) у форматі круглого столу на тему «Функціонування локальних медіа в умовах війни».
Група Ж-34 на екзамені у форматі круглого столу
Практикуючі студенти-журналісти “Тернопіль 1” Володимир Романишин та Наталія Романів розповіли про перехід медіа в онлайн-формат та про технічні виклики в умовах війни.
Практикуюча журналістка Наталія Романів розповідає про свій досвід роботи
Під час обговорення торкнулися проблеми ментального здоровʼя та ділилися методами, які допомагають боротися з вигоранням: хобі, яке розслабляє; проведення часу з друзями і рідними тощо. У разі потреби звертатися до психолога, коли важко самому впоратися.
Студентка Діана Мельник доповнює про безпеку журналістів
Порушили й тему фінансів. Студенти обговорювали інструменти та джерела, з яких медіа можуть отримувати кошти: міжнародні проєкти, гранти, реклама, фінансування від міжнародної організацій на прикладі спортивного видавництва «Трибуна».
Здобувачі Гуцол Анастасія та Райца Вікторія детально розповіли про алгоритми, за якими працюють соціальні медіа, збільшення попиту на новинний контент, а саме «швидкі» новини, звернули увагу на мультимедійність контенту.
Окрім цього, Синоруб Галина Петрівна ініціювала для обговорення проблему чутливості медіаконтенту, як правильно висвітлювати воєнні події.
Студентки-журналістки Каріна Почигайло та Катерина Гуменна, які успішно поєднують навчання з роботою в управлінні інформаційної політики та комунікації з громадськістю Тернопільськї ОВА, розповіли про співпрацю медіа з військовою адміністрацією, значення підготовки прес-релізів подій для журналістів.
Студентка Катерина Гуменна модерує круглий стіл
На завершення, присутні запропонували ефективні шляхи функціонування сучасних медіа: акцент на соціальних мережах, збільшення авторського контенту журналістів, чіткий розподіл обов’язків в редакції та визначення зон відповідальності кожного працівника.
«Така форма заняття дає можливість студентам висловити свої думки щодо підвищення якості медіаконтенту в онлайн-просторі, обґрунтовувати позицію та підсумувати набуті знання з журналістського фаху: інтернет-журналістика», – підсумувала Синоруб Галина Петрівна.
Тетяна Шунько, студентка 3 курсу спеціальності «Журналістика»
Фото: Марія Майкович, студентка 3 курсу спеціальності «Журналістика»