Один день в ТНПУ: школярів ознайомили з університетським життям
У рамках програми «Один день в ТНПУ» Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка упродовж тижня прийняв близько 300 учнів 10-11 класів ТНВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – економічний ліцей № 9 імені Іванни Блажкевич» та Тернопільської загальноосвітньої школи № 16
ім. В. Левицького. Старшокласники мали можливість зануритися в атмосферу університетського життя, розширити свої знання та визначитися з професійними орієнтирами.
Кожна зустріч починалася з привітання учасників від організатора заходу керівника навчально-наукового центру організації освітнього процесу Ганни Чайковської та проректорів університету.
— Ваш візит — готовність до продуктивної співпраці, для нас це важливо, — звернулася до гостей перший проректор ТНПУ Надія Дробик, анонсуючи їм цікаві насичені мандри, — у час тривог прагнемо подарувати радість і позитивні враження.
Надія Дробик зокрема зазначила, що підготовка сучасного вчителя неможлива без знання новітніх технологій, тому у стінає ТНПУ є потужна матеріально-технічна база. Однак, попри педагогічний напрям університету, є чимало спеціальностей, які не стосуються педагогіки.
Проректор з навчально-методичної роботи, професор Ігор Гевко ознайомив школярів з основною інформацією про усі 10 факультетів університету, окресливши його можливості та переваги, акцентуючи на студентоцентризмі.
— У нас широкий спектр освітніх програм — понад 140, найбільша кількість державних замовлень, а також ТНПУ є лідером з працевлаштування, — відзначав проректор в контексті 10-ти причин, чому варто обирати ТНПУ, — платформи Moodle забезпечують публічність та прозорість, а академічна мобільність дає можливість отримати дипломи європейських стандартів.
Далі координатори та декани факультетів розповіли про особливості навчання в університеті, спеціальності та перспективи розвитку. Учні, відвідуючи почергово різні локації невеличкими групами, отримали натхнення і корисну інформацію для визначення свого подальшого освітнього шляху.
Програма заходу охопила різноманітні активності та тематичні заняття:
Профорієнтаційний тренінг на факультеті педагогіки і психології допоміг учням краще зрозуміти свої сильні сторони й визначитися з професійними пріоритетами.
Лекції про smart-технології в освіті на інженерно-педагогічному факультеті показали, як сучасні інструменти можуть змінити навчальний процес.
Інтерактивний проєкт «ІнфоМатФіз: Формула майбутнього успіху» розкрив можливості точних наук для кар'єри у математиці та інформатиці.
Факультет мистецтв вразив учнів майстерністю танців та вокалу, відкриваючи нові грані творчості й професійного культурного розвитку.
Майстер-клас з біомеханіки розкрив основи з майстерності актора, яка включає концентрацію, синхронність, відчуття партнера та зняття м’язових блоків.
Інтерактивні ігри, організовані на хіміко-біологічному факультеті «Мій дім — зелена планета», залучили учасників до екологічної свідомості, стимулюючи не лише знання, а й винахідливість.
Пізнавальна лекція з археології та історії рідного краю поглибила знання учнів про культурну спадщину України та Тернопільщини, а також дала корисні поради щодо підготовки до НМТ.
На факультеті філології та журналістики пройшли два заняття. Один з них був «Поети слави січової Тернопільського краю» змусив переосмислити цінність пісні « Ой у лузі червона калина», що відома сьогодні кожному.
Тренінг «Як розпізнати фейк?» допоміг розвинути медіаграмотність і критичне мислення учнів.
Мотиваційна зустріч на факультеті фізичного виховання «Рух — це життя» надихнула старшокласників підтримувати активний спосіб життя.
Факультет іноземних мов запропонував інтерактивний проєкт «Step into your future: discover English language world and culture», який дозволив учасникам відчути себе частиною англомовної спільноти та дізнатися більше про її культуру.
На географічному факультеті учні послухали лекцію «Глобальне потепління: міфи і реальність», яка допомогла розвіяти поширені стереотипи та краще зрозуміти кліматичні зміни.
Під час заходу учні мали можливість спілкуватися з викладачами, які поділилися своїм досвідом і натхненням. Вони розповіли про відомих випускників ТНПУ, які прославляють університет у світі. Відгуки старшокласників підтверджують, що програма «Один день в ТНПУ» допомагає краще зрозуміти університетське середовище та зробити перші впевнені кроки до свідомого вибору майбутньої професії.
За словами організатора заходу керівника навчально-наукового центру організації освітнього процесу Ганни Чайковської, такі зустрічі з учнями у межах проєкту «Один день в ТНПУ» відбуватимуться надалі, адже це унікальна можливість для старшокласників усвідомлено обрати майбутню професію.
Провідний фахівець зі зв'язків з громадськістю ректорату ТНПУ Оксана Чмиленко