Підсумки акції «16 днів проти насильства»
Студентство історичного факультету ТНПУ –
спікери вебінару про безпеку в Інтернеті,
протидію кібербулінгу і кібергрумінгу
Для студентства ТНПУ імені Володимира Гнатюка в рамках Всесвітньої акції «16 днів активізму проти ґендернозумовленого насильства» днями проведено вебінар «Насильство в інтернеті: кібербулінг, кібергрумінг, секстинг». Спікерами вебінару виступили студенти(-ки) другого курсу історичного факультету Мар՚яна Вар՚ян, Тетяна Кривулич, Олена Пальневич та Олександр Шаплай, наукова керівниця – канд. психол. наук, доцентка кафедри психології, керівниця Центру ґендерних досліджень та впровадження політики рівних прав і можливостей ТНПУ імені Володимира Гнатюка Ольга Кізь.
Наша команда. Спікерки та спікер із науковаою керівницею
В онлайн-заході у ролі слухачів взяли участь здобувачі і здобувачки бакалаврського рівня вищої освіти історичного факультету та факультету педагогіки і психології ТНПУ (ОПП «Психологія», «Психологія бізнесу і управління, «Початкова освіта», «Дошкільна освіта»). При підготовці до вебінару використано матеріали індивідуальних групових творчих проєктів, розроблених спікерами(-ками) в рамках навчальної дисципліни «Вікова і педагогічна психологія» (викладачки: професорка Марина Орап, доцентка Ольга Кізь).
У ролі експерток у вебінарі брали участь співкерівниця Центру ґендерних досліджень та впровадження політики рівних прав і можливостей ТНПУ імені Володимира Гнатюка, докторка психологічних наук, професорка кафедри психології Оксана Кікінежді і співробітниці Центру – кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри педагогіки і менеджменту освіти Світлана Вихор, кандидатка психологічних наук, доцентка кафедри психології розвитку і консультування Руслана Чіп.
Прояви кібербулінгу. Спікер - студент історичного факультету Олександр Шаплай
Під час вебінару спікер і спікерки поінформували про те, що таке кібербулінг, якими є його ознаки та види; проаналізували кейси із прикладами поведінки кібербулера в онлайн просторі; ділились порадами-правилами задля попередження і протидії кібербулінгу. Предметом аналізу у ході вебінару також була проблема кібергрумінгу – налагодження довірливих стосунків із неповнолітньою особою для її подальшої сексуальної експлуатації та вимагання.
Види кібербулінгу. Спікерка Олена Пальневич аналізує флеймінг і тролінг
Спікер Олександр Шаплай організував перегляд та обговорення фільму «Online сексуальне насильство над дітьми» (адаптація українською мовою інформаційної кампанії Європолу «Скажи «Ні» сексуальному примушенню дітей та вимаганню в Інтернеті») та анімаційного фільму «Марина», створеного ГО «Волинські перспективи», які допомогли поетапно розібрати типову схему кібергрумінгу: використовуючи фейкові акаунти в соціальних мережах злочинці налагоджують дружні стосунки з дитиною чи дорослою особою, виманюють у неї інтимні фотографії; пізніше її шантажують, погрожуючи розіслати світлини знайомим; далі вимагають більш інтимні матеріали, гроші чи приватні інтимні зустрічі.
Спікерка Мар'яна Вар'ян аналізує кібергрумінг
Проаналізовано явище секстингу та наголошено, що небезпечним є не саме надсилання інтимних повідомлень, світлин чи відео, а наслідки у випадках, коли світлини чи повідомлення інтимного змісту надсилають діти і коли надіслане потрапляє без згоди власника у відкритий онлайн-простір та стає доступним сотням користувачів. Дотично до секстингу розмовляли і про сексторшен – погрози поширення сексуальних зображень людини (дитини), шантажування задля отримання додаткових сексуальних матеріалів чи грошей або з метою помсти та приниження.
Спікерка про поведінкові ознаки кривдника. Будьте обачні!
Велика вдячність студенткам історичного факультету Мар՚яні Вар՚ян, Тетяні Кривулич, Олені Пальневич та студенту Олександру Шаплаю за лідерство в організації просвітницької діяльності із протидії кібернасильству в Інтернет-просторі!
Безмежно дякуємо захисникам і захисницям України за можливість працювати і навчатися у безпеці!
Студенти(-ки) історичного факультету
ТНПУ імені Володимира Гнатюка
Мар՚яна Вар՚ян, Тетяна Кривулич,
Олена Пальневич, Олександр Шаплай
Кандидатка психологічних наук,
доцентка кафедри психології
факультету педагогічки і психології,
керівниця Центру ґендерних досліджень
та впровадження політики рівних прав
і можливостей ТНПУ імені Володимира Гнатюка
Ольга Кізь