В ТНПУ ім.В.Гнатюка відбувся
всеукраїнський науково-практичний семінар
з спортивного тренування
5-6 грудня в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відбувся другий Всеукраїнський науково-практичний семінар «Інноваційні підходи до процесу спортивного тренування». Захід організований кафедрою теорії і методики олімпійського та професійного спорту за сприяння Асоціації спортивної боротьби України і федерації легкої атлетики Тернопільської області, пройшов у змішаному форматі.
Провідні науковці нашої держави та фахівці-практики обговорили ряд актуальних проблем у галузі фізичної культури і спорту. Цьогоріч семінар набув іншого формату. Окрім того, що він став всеукраїнським, організатори спробували започаткувати новий формат – поєднання теоретичної і практичної частини у співпраці з федераціями з видів спорту. Таким чином на базі семінару пройшов Всеукраїнський сателітний семінар суддів, тренерів та фахівців з боротьби (вільної, жіночої та греко-римської).
Не дивлячись на всеукраїнський статус даного заходу, у ньому взяли участь науковці і практики із ЗВО, передвищої фахової освіти, ДЮСШ, спортивних клубів і установ з Тернополя, Івано-Франківська, Луцька, Львова, Донецької області, Запоріжжя, Кам’янець-Подільського, Києва і Київської області, Кременця, Полтави, Сумської області, Харкова, Херсону, Хмельницького і Хмельницької області, Черкаської області, Чернігова, Кельна (Німеччина), Чирчику (Узбекистан). Загалом зареєстровано понад 100 учасників.
З вітальними словами до учасників заходу звернулись:
- проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка, професор Ірина Задорожна,
- президент Асоціації спортивної боротьби України Юрій Копитко,
- державний тренер збірної команди України з легкої атлетики Олексій Сердюченко,
- дворазова призерка Олімпійських ігор з вільної боротьби Ірина Коляденко,
- декан факультету фізичного виховання ТНПУ Віктор Шандригось.
Вітальне слово від дворазової призерки Олімпійських ігор Ірини Коляденко
Продовжилась робота науково-практичного семінару «Інноваційні підходи до процесу спортивного тренування» виступами доповідачів, а саме:
- доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Мар’ян Пітин підняв проблему парадигми підготовки в дитячому та юнацькому спорті»;
- доктор біологічних наук, професор, професор кафедри психології та педагогіки Національного університету фізичного виховання і спорту України, професор кафедри психології спорту та педагогіки Узбецького державного університету фізичного виховання і спорту, професор Інституту психології Німецького університету спорту Кельну Леся Коробейнікова дослідила психологічні складові успішності в єдиноборствах;
- начальник відділу просвітницько-інформаційної роботи та системи управління Національного антидопінгового центру України Марія Дайнеко розповіла про чемпіонство без допінгу та формулу його успіху;
- доктор біологічних наук, професор, професор кафедри технологій оздоровлення та фізкультурно-спортивної реабілітації Державного податкового університету України Лариса Гуніна зацікавила учасників методологією прискорення відновних процесів в єдиноборствах: від загального до конкретного.
Учасники пленарного засідання семінару
Не менш цікавою була практична частина семінару. Заслужений тренер України, доцент кафедри теорії і методики олімпійського та професійного спорту ТНПУ ім.В.Гнатюка Віктор Шандригось ознайомив учасників семінару з можливостями використання «болгарського мішка» у фізичній підготовці борців.
Презентація практичної частини семінару
Магістрант факультету фізичного виховання, тренер-викладач з вільної боротьби «ТОДЮСШ з літніх видів» Ігор Пшеничний провів майстер-клас з використання інноваційних засобів у функціональній підготовці спортсменів засобом «болгарського мішка».
Майстер-клас виконання вправ з "болгарським мішком"
Учасники майстер-класу
Суддя міжнародної категорії з спортивної боротьби, представник суддівського комітету АСБУ Олег Собчук розповів про зміни у правилах боротьби, навів приклади специфічних положень правил і їх оцінки та наочно проаналізував нещодавній чемпіонат України з греко-римської боротьби та кубок України з вільної боротьби.
Завершився семінар продуктивним обговоренням доповідей та культурною програмою.
Приємно відзначити, що не зважаючи на складні часи, особисто відвідали семінар делегації:
- Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка на чолі з деканом факультету фізичної культури Іваном Стасюком;
- Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка була представлена делегацією на чолі з деканом факультету фізичного виховання, біології та психології Миколою Божиком;
- Луцький національний технічний університет представляла делегація на чолі з професором Віктором Чижиком;
- Прикарпатський національний університет ім.Василя Стефаника представляла делегація на чолі з завідувачем кафедри Андрієм Синицею;
- а Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського, як уже зазначалось, представляв проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, професор Мар’ян Пітин, за що їм всім щира вдячність!
Від учасників і гостей семінару прозвучали позитивні відгуки за запрошення, організацію і формат заходу та побажання подальшої плідної співпраці.
Результатом проведення семінару стали наміри про розширення та удосконалення подальших семінарів у співпраці з федераціями з видів спорту.
Щиро вдячні усім доповідачам, що відгукнулися на запрошення, організаторам, керівництву університету, всьому колективу факультету фізичного виховання ТНПУ, кафедрі теорії і методики олімпійського та професійного спорту, усім, хто долучився до проведення науково-практичного семінару та докладає максимум зусиль задля розвитку фізичної культури і спорту в Україні. Сподіваємося на подальшу співпрацю та зустрічі на майбутніх заходах.
Особлива подяка мужнім воїнам ЗСУ за можливість працювати і виховувати здорову молодь!
Факультет фізичного виховання