Профорієнтаційна робота історичного факультету ТНПУ в Тернопільському районі (ФОТО)

Профорієнтаційна робота

 історичного факультету ТНПУ 

в Тернопільському районі


Історичний факультет завжди славився своєю непосидючістю, тож ми й надалі підтримуємо цей статус черговою профорієнтаційною роботою. 5 березня відбулась поїздка по Тернопільському району, в якій взяли участь в. о. декана — Кіцак В.М., асистент кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук — Баран Б.М. та двоє студентів — Чир Тарас і Бучинська Соломія. Було відвідано Микулинецький опорний ЗЗСО I-III ст. та Дружбівський ЗЗСО I-III ст. Профорієнтаційна робота була здійснена не тільки для випускників, але й для 10-класників, адже вибір ВНЗ відповідальна справа і для неї необхідно чимало роздумів.

Профорієнтація розпочалась із виступу декана, де він окреслив перспективи навчання на історичному факультеті та наголосив на актуальності освіти історика в наш буремний час, розказав про традиції факультету, постійні поїздки по культурним пам’яткам, посвяту в історика/археолога. В свою чергу, Баран Б.М. виклав методику складання НМТ, підкресливши головні моменти, на яких учню потрібно зробити акцент, при підготовці до складання тесту. 


Баран Б. М. розказує про методику складання НМТ
Баран Б. М. розказує про методику складання НМТ

Для кращого розуміння, з чим працюватимуть майбутні студенти історичного факультету, Кіцак В.М. провів лекцію щодо привезених археологічних артефактів різних часів, продемонстрував репліки зброї та обладунків.


Кіцак В. М. демонструє учням артефакти
Кіцак В. М. демонструє учням артефакти

Під час захопливої розповіді, школярі активно взаємодіяли з артефактами, адже, найкраще розуміння певного історичного періоду, приходить не від теоретичних знань, а від тактильного відчуття артефактів тієї епохи. Особливий ажіотаж викликали старовинні монети та озброєння. 


Дуель за бюджетне місце навчання
Дуель за бюджетне місце навчання

Позаяк, перед учнями вже було згадано про посвяту в археолога, слова потрібно було підкріпити відповідним матеріалом. Тож було продемонстровано відео з археологічної практики, в якому показано не тільки науковий інтерес до розкопу, але й атмосферну сторону такої експедиції. 

 В свою чергу, студенти історичного факультету поділились своїм досвідом, розказали про студентське самоврядування, активності на факультеті та переваги гуртожитків ТНПУ. Чимало з учнів вели комунікацію із студентами, в якій чітко простежувалось зацікавлення історією.


Школярі в ролі лицарства
Школярі в ролі лицарства

Студентська присутність створила неформальну атмосферу, що дало змогу укріпити дружній контакт із учнями, чимало з яких, ми певні, вже визначились із майбутнім закладом навчання.


Спільна фотографія
Спільна фотографія

Студент групи ІА-25
Сосульський Володимир



До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua
Офіційна скринька
Email: info@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси