Про алгоритми протидії креативній брехні говорили на черговому вебінарі медіашколи «В ЕТЕРІ» ТНПУ

Про алгоритми протидії креативній брехні 

говорили на черговому вебінарі 

медіашколи «В ЕТЕРІ» ТНПУ




У середу, 5 березня, відбувся черговий вебінар медіашколи «В ЕТЕРІ» на тему: «Як розпізнати фейк. Алгоритм протидії креативній брехні». Модераторкою цієї зустрічі була кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики ТНПУ Тетяна Василівна Решетуха.


Розпочинаючи вебінар, вона зазначила: «Сучасна людина все більше занурюється в електронну реальність. «Дев’ятий вал» маніпулятивного контенту та дезінформації, вплетений у соціальні мережі і помножений на упередження медіаспоживача, можуть легко перетворити його / її на маріонетку. Вислів Наполеона Бонапарта про те, що «чотири газети можуть заподіяти ворогові більше зла, ніж стотисячна армія» сьогодні набирає нового звучання. У ХХІ столітті медіаграмотність відносять до основних компетенцій людини, вона є провідним інструментом підтримки демократії, протидії радикалізації та екстремізму».

Цю тезу розвинули у своїх виступах спікерки третього вебінару медіашколи студентки третього курсу спеціальності 061 Журналістика, прессекретарки управління інформаційної політики та комунікації з громадськістю Тернопільської обласної військової адміністрації Катерина Гуменна та Каріна Почигайло. 

Катерина Гуменна зосередила увагу авдиторії на ознаках та маркерах фейкових повідомлень, розповіла про алгоритми виявлення фейкових новин у інтернет-виданнях і соціальних мережах.


Катерина Гуменна розповідає про загрози фейкових новин
Катерина Гуменна розповідає про загрози фейкових новин


Каріна Почигайло звернула увагу слухачів медіашколи на загрози, які несе сьогодні безвідповідальне застосування штучного інтелекту. 


Каріна Почигайло знайомить учасників зустрічі з небезпеками, які несе безвідповідальне використання штучного інтелекту
Каріна Почигайло знайомить учасників зустрічі з небезпеками, які несе безвідповідальне використання штучного інтелекту


Дівчата запропонували учасникам вебінару на конкретних прикладах визначити ознаки неправдивих і маніпулятивних повідомлень, пояснили, які загрози несе поширення такого контенту. 


Перевіряємо зображення, створені ШІ
Перевіряємо зображення, створені ШІ


Під час виконання практичних завдань
Під час виконання практичних завдань


Учасники зустрічі долучаються до дискусії
Учасники зустрічі долучаються до дискусії


Підсумовуючи, спікерки запропонували конкретні вправи на розвиток критичного мислення і відпрацювання навичок протидії креативній брехні. 


На завершення вебінару його учасники поділилися своїми історіями взаємодії з фейковими новинам та подякували спікеркам за цікаву і важливу інформацію. 


Ми живемо сьогодні у світі, що змінюється набагато швидше, ніж раніше. Інформація завжди стоятиме в центрі людської цивілізації, оскільки лежить в основі прийняття рішень. Відтак інфомедійна грамотність — це ключова компетентність людини, необхідна для життя в сучасному світі.



Студентки групи Ж-34 

Катерина Гуменна

Каріна Почигайло

Доцентка кафедри журналістики

Тетяна Решетуха



До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua
Офіційна скринька
Email: info@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси