Мером Тернополя стала студентка
історичного факультету
Політична діяльність колишнього студентського мера не задовільняла активну студентську громаду, у результаті чого студентський магістрат обрав на посаду студмера Анну Леськів.
- Вітаю, Анно! Сьогодні Ви займаєте посаду очільника студентства Тернополя. Що стало причиною перевиборів?
- Наш студентський мер не справлявся зі своїми обов'язками, взагалі не проводив збори студентського магістрату, і буквально у вересні стало відомо, що він балотується від партії "Народний контроль" на вибори, і звичайно, що ця політична діяльність стала ще однією причиною переобрати студентського мера. У нас відбулись збори студентського магістрату, де були присутні 7 членів магістрату, це більшість, і висловили таку позицію, що потрібно вибрати виконуючого обов'язки студентського мера, одноголосно запропонували мою кандидатуру, і всі її підтримали.
- Сьогодні Ви на головній керівній посаді студентського самоврядування. Які проекти плануєте реалізувати?
- Перш за все, наші плани базуються на тому, щоб зробити такий проект, як "Кращий студент України", регіональний етап у Тернополі, який буде відбуватись у грудні, також проведення змагань із страйкболу між університетами та громадськими організаціями. І тільки вчора в мене з'явилась одна ініціатива стосовно соціального проекту - подарувати подарунки дитбудинку до свята Миколая.
- Що думаєте про результати виборів і яка ніша студентства на виборах?
- На мою думку, щодо виборів мої очікування та результати підтвердились. Щодо студентства, то я вважаю, що зараз студентам робити у політиці немає чого, потрібно активізовувати молодь у громадському секторі. Електорат виборців базувався на старшому поколінні, студентів дуже мало було на виборчих дільницях, хіба що членів ДВК чи спостерігачів, тобто студенти хотіли заробити на виборах, а щоб прийти і проголосувати свідомо вибрати того чи іншого кандидата - було дуже мало людей. Активізовувати треба студентство у громадянській позиції, а не йти у політику, як зробив наш колишній студентський мер.
- Чи є у Тернополя майбутнє як у студенської столиці?
- Думаю, що так, бо у нас є 4 університети, третина населення міста - це студентство. На мою думку, варто об'єднати 3 університети міста, і зробити так званий Оксфорд чи Кембрідж у Тернополі. До прикладу, спеціальність соціальна робота викладається у трьох університетах - економічному, педагогічному, технічному. Для чого не зробити одну спеціальність в одному університеті? Так ми б мали більш кваліфіковані кадри, і не було б так званих недоборів, я розумію, що сьогодні такий проект не на часі, але в найближчі 20-30 років, я думаю, таку ініціативу можна було б реалізувати у Тернополі.
Хочеться сказати усім студентам: не бійтеся робити перші кроки до своє самореалізації, адже те, що ви зараз робите, може дати позитивні результати, і ви будете працювати самі на себе. І по закінченні університету, можливо, у вас уже буде деяке резюме і досвід роботи у громадській сфері.
Оксана Слободян,
Терен