В ТНПУ ім.В.Гнатюка  майбутні журналісти обговорювали проблеми місцевих онлайн-ЗМI
.В ТНПУ ім.В.Гнатюка  майбутні журналісти обговорювали проблеми місцевих онлайн-ЗМI


3 листопада у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка відбувся круглий стіл «Проблеми місцевих онлайн-ЗМI: довіряти чи ні». Ініціаторами цього заходу стали: доцент кафедри журнілістики, заступник декана факультету філології ї журналістики Галина Петрівна Синоруб, студенти спеціалісти та магістри університету зі спеціальності «журналістика». 


Гаряча дискусія розгорілася у виші щодо проблем місцевих інтернет-ЗМІ та шляхів їх вирішення. У роботі «круглого столу» прийняли участь запрошені гості з тернопільських онлайнових видань, а також викладачі факультету філології і журналістики. 


«У Тернополі існує багато інтернет-видань, але їм ще є над чим працювати», — зазначила Галина Петрівна Синоруб. Було сказано про те, що тернопільські ЗМІ мають розвиватися, ставати авторитетними виданнями та викликати довіру у своїх читачів. Щоб показати, як саме тернополяни ставляться до місцевих онлайн-ЗМІ, яким з них вони надають перевагу, студенти провели опитування на вулицях міста й у соціальних мережах «Vkontakte» і «Facebook». 


За даними опитування, багато тернополян віддають перевагу таким місцевим онлайновим ЗМІ як «20 хвилин», «0352», «Доба» і «Терен». Але деякі респонденти з різних причин не завжди довіряють тернопільським інтернет-виданням. 


Все це викликало палке обговорення. Так, наприклад, представник онлайн-видання «Доба» - Зоряна Биндас, зазначила, що інколи сайти пишуть такі заголовки, що за ними хочеться перейти, однак інформація не відповідає дійсності або просто нецікава та неактуальна. 


Усі запрошені чітко розуміли проблеми місцевих видань та пропонували шляхи щодо виправлення ситуації. Але у зв’язку з такими аспектами як реєстрація, відсутність фінансування, брак актуальної і нової інформації та багато інших проблем, зробити онлайн-видання Тернополя зразковими, відповідними до стандартів міжнародної інтернет-журналістики непросто. 


Наприкінці дискусії запрошені журналісти і викладачі університету на кольорових аркушах написали, за якими критеріями можна вважати інтернет-ЗМІ якісним та вартим довіри. На прикладі будинку вони зобразили ідеальне інтернет-ЗМІ Тернополя. 


Ксенія Інзер

До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси