Викладач ТНПУ ім.В.Гнатюка -  кандидат на отримання Національної премії України ім.Тараса Шевченка

ЗМІ про нас


Викладач ТНПУ ім.В.Гнатюка - 

кандидат на отримання 

Національної премії України 

ім.Тараса ШевченкаОприлюднено список кандидатів на отримання в 2016 році Національної премії України імені Тараса Шевченка. Комітет з її присудження прийняв до участі в першому конкурсному турі 60 творчих робіт. Ця премія – найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва.


Серед нинішніх кандидатів – чотири уродженці Тернопільщини. Усі вони претендують на премію в одній номінації – література. 


Це зокрема:


Борис Гуменюк (виходець із с. Острів Тернопільського району, нині киянин, воює в зоні АТО) – за книгу поезій «Вірші з війни» (2015 р., вид-во «Ярославів Вал», м. Київ). Представлено Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.


Петро Сорока (уродженець с. Грицівці на Збаражчині, нині тернополянин) – за дилогію «Жезл і посох» (2015 р., вид-во «Український пріоритет», м. Київ). Представлено Національною спілкою письменників України.


Богдан Чепурко (виходець із с. Осівці на Бучаччині, мешкає у Львові) – за книги «Бручевиця – кров нестерпна» (вид-во «Астон», м. Тернопіль), «Книга перетлумачень: філософська проза», «Полігон Господа Бога: книга випробувань» (обидві: вид-во «Каменяр», м. Львів; усі – 2014 р.). Представлено Національною спілкою письменників України.


Василь Фольварочний (уродженець с. Нападівка на Лановеччині, нині киянин) – за книги «Хрещеники Сталіна» (2012 р.), «Розчахнута душа» (2014 р., обидві: вид-во «Джура», м. Тернопіль). Представлено Національною спілкою письменників України.


Згідно з положенням, щорічно присуджують до п’яти Національних премій, але не більше однієї з кожного напрямку – література, літературознавство і мистецтвознавство, публіцистика і журналістика, кінематографія, музичне, театральне, концертно-виконавське, народне і декоративно-прикладне та образотворче мистецтво). Лауреатам виплачують грошову частину премії, розмір якої щороку визначає Президент України.


Терен


До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси