ЗМІ про нас. Студенти ТНПУ плетуть маскувальні сітки для АТО (ВІДЕО) ЗМІ про нас

Студенти ТНПУ плетуть маскувальні сітки для АТО


Замість розваг – корисна справа. Студенти Тернопільського національного педагогічного університету у вільний від навчання час плетуть маскувальні сітки для АТО. Робота кипить, проте матеріалів і рук не вистачає, а тому небайдужих закликають долучатися до доброї справи.


Маскувальні сітки для воїнів АТО плетуть буквально в коридорі історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка. Таку роботу студенти та викладачі почали ще минуло річ, бо хотіли підтримати бійців. Тоді з дому приносили хто що міг: закрутки, муку, теплі речі, шкарпетки, пекли пряники. Згодом взялися за плетіння маскувальних сіток. Цього року робота не зупинилася. Знімальну групу тв4 зустріли в коридорі історичного факультету, де розгорнули процес. На дерев’яному каркасі висить сітка, яку плете група дівчат, хлопці рвуть тканину на шматки і сортують її.


– Взагалі є три види плетіння цієї сітки. В більшості – плетемо змійкою. Ми ріжемо полотна, прив’язуємо до сітки і плетемо хвилею, можна і кругами, – показує студентка групи іс-11 Анастасія Глєбова.


– Якщо говорити, що одна сітка може закрити чи техніку якусь, чи блокпост. Це є не пряме доручення. Але якщо воно зможе врятувати життя, то ми будемо задоволені цією нашою роботою, – говорить студент групи іс – 51 Олег Литвинчук.


– Ця молодь! Її ініціювати не треба. Вона ще сама підірве кого потрібно. І буде ініціювати і інші заходи спрямовані на підтримку нашої армії, – каже викладач Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Володимир Місько.


Ціна одного квадратного метра такої сітки на одному з найдешевших інтернет-сайтів – більше чотирьох доларів. В Україні – це більше ста гривень. Власноруч виготовити значно дешевше, але не безкоштовно. Частина небайдужих викладачів оплачують матеріали з власної кишені. Володимир Кіцак навіть влаштував у своєму домі волонтерський штаб. Дружина та четверо дітей підтримують главу сім’ї.


– Фарбування відбувається в мене вдома. Волонтери дали нам 4 казани на 40л. Трохи я, трохи старші студенти. Дровами на вулиці. Замість шашликів мив варимо тканину, – розказує доцент кафедри стародавньої та середньовічної історії Володимир Кіцак.


Матеріали зберігаються у музеї . Приміщення дуже маленьке. На древніх зубах мамонта наразі лежать сітки, фарби, тканина. Зразу ж після пар, перекусивши пиріжком, студенти беруться до роботи. Доводиться тіснитися, але робочі руки зайвими не бувають. Одну сітку плетуть приблизно 5 годин 20 людей. До слова: щоб заховати один танк – потрібно майже 500 квадратних метрів маскувальної сітки.


tv4.te.


Тернопільські студенти плетуть сітки з простирадл


На історичному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка студенти-волонтери плетуть маскувальні сітки для воїнів на Сході. Найбільше відгукуються допомогти ті, хто навчається у вузі, але потрібна допомога усіх небайдужих тернополян.


«Плетемо маскувальні сітки майже щодня, у будні. Для цього спеціально закуповуємо рибацькі сітки, а потім переплітаємо їх шнурочками з простирадл, які нам приносять люди. Фарбуємо ці простирадла у різні кольори: темно-зелений, білий», – розповіла волонтерка Юлія Кміть.


Долучитися до волонтерів і допомогти плести маскувальні сітки може кожен охочий. Дізнатися детальнішу інформацію можна за номером: 068 62 19 337.


Соломія Кручова
http://ternopil.te.ua


До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси