Закордонне стажування викладачів
ТНПУ ім.В.Гнатюка
Фото з Президентом Словацького академічного товариства імені Міхала Балудянського
проф. Міхалом Верхолою
В ході стажування була можливість обміну думками та ідеями щодо формування сучасного освітнього простору в Україні, який би відповідав світовим та європейським орієнтирам. Була можливість вивчення європейського досвіду з удосконалення освітнього процесу.
Жвавий інтерес викликала лекція Президента Академічного товариства ім. Міхала Балудянського проф. Михала Верхоли «Інноваційні підходи та методи в європейській освіті». Окрім того, всі без виключення члени Тернопільської делегації взяли участь в активному обговоренні актуальних питань семінару та в роботі в малих групах за профілем. Тематика їх доповідей була досить розмаїтою та відображала актуальні питання професійних компетентностей – зокрема, на пленарному засіданні виступив Декан географічного факультету ТНПУ А.В. Кузишин з доповіддю про соціокультурний вплив туризму на формування сучасної особистості. Основні напрямки формування особистості засобами туризму були окреслені доц. кафедри географії та методики її навчання Заставецькою Л.Б. Проблеми екобезпеки через призму особистісного сприйняття розкрив у своєму виступі доц. кафедри геоекології та методики її викладання І.Ю. Чеболда; визначення типу екологічної свідомості студента-еколога було розкрито у виступі асист. Гінзули М.Я. Про вплив військових дій в Україні на екологічний стан в державі виступила доц. Лісова Н.О. Низка доповідей була присвячена туризмологічній тематиці – про особливості підготовки фахівців туристичної галузі (доц. Флінта Н.І.), про роль готельного господарства як показника рівня добробуту населення (доц. Поплавська І.В.), використання засобів Google Maps у викладанні туризмологічних дисциплін (викл. Рудакевич І.Р.). Формування сучасної особистості за посередництва освітніх та освітньо-культурних процесів розглянули у своїх виступах доц. Кашаба О.М. та Кравчук Т.О. Роль інтерактивності в викладанні англійської мови була розкрита у доповіді доц. Олендр Т.М. Такий досвід дозволить модернізувати способи комунікації з студентством, оптимізувати форми передачі інформації для вдосконалення освітнього процесу.
За результатами стажування викладацький склад отримав сертифікат про стажування на базі Академічного товариства Міхала Балудянського та сертифікат про участь в міжнародному семінарі «Формування сучасної особистості: вплив освітніх, філософсько-культурних та економічних процесів» (з публікацією тез). Компонентом стажування була публікація статті в міжнародному журналі «SCIENTIFIC LETTERS OF ACADEMIC SOCIETY OF MICHAL BALUDANSKY».
Публікації Словацького академічного товариства імені Міхала Балудянського
Загальна фотографія учасників семінару
Високий організаційний рівень, широка географія учасників та їх налаштованість на контактність в поширенні власних ідей та думок створили хорошу атмосферу стажування та дозволила обмінятися досвідом всім бажаючим.
Поплавська І.В., доцент кафедри географії України і туризму
Кравчук Т.М., доцент кафедри іноземних мов